Par pusotru miljonu eiro atjaunos Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas 3. korpusu

0 Komentāru
Par pusotru miljonu eiro atjaunos Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas 3. korpusu
REBEKA ŽEIRE, LETA

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā sākti 3. korpusa atjaunošanas un pārbūves darbi, kuri izmaksās 1,57 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja projekta vadītāja Elīna Tolokonceva.

Iepirkumu uzraudzības biroja informācija liecina, ka valsts SIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” rīkotajā 3. korpusa atjaunošanas un pārbūves darbu konkursā, kas noslēdzās 6. februārī, uzvarēja SIA “Lagron”.

Slimnīcas pārstāve klāstīja, ka saskaņā ar noslēgto līgumu būvdarbus plānots pabeigt desmit kalendāro mēnešu laikā, skaitot no dienas, kad tiek parakstīts objekta pieņemšanas un nodošanas akts. Patlaban tiek plānots būvdarbus noslēgt šā gada 30. decembrī.

Tolokonceva skaidroja, ka līguma kopējā summa ir 1,57 miljoni eiro, no kuriem Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums veido 948 559 eiro, valsts budžeta finansējums – 66 957 eiro, bet slimnīcas līdzfinansējums – 560 450 eiro.

Pēc slimnīcas pārstāves paustā, pārbūves rezultātā ir paredzēta trešā korpusa otrā stāva nodaļas kreisā spārna atjaunošana, tostarp durvju aiļu paplašināšana un atjaunošana, durvju nomaiņa, higiēnas noteikumiem atbilstošu telpu norobežojošo plakņu apdare, sanitāro mezglu izbūve palātās, kā arī sanitārtehnisko iekārtu nomaiņa.

Korpusa trešā stāva operāciju zālē paredzēts veikt pārbūvi ar attiecīgā inženiertehniskā aprīkojuma nodrošināšanu, kā rezultātā tiks veikta sienas, grīdu un griestu klājuma nomaiņa, logu nomaiņa, atbilstošas ventilācijas ierīkošana, kā arī operāciju novērošanas telpas un sterilo materiālu noliktavas ierīkošana.

Plānots izveidot mūsdienu prasībām atbilstošas operāciju zāles, sterilo konteineru telpu, darbinieku ģērbtuvi, pacientu pirms un pēc anestēzijas telpu, kā arī sanitāro telpu un tualeti. Tostarp paredzēts izvietot iebūvētās konsoles operāciju zālēs un sienas paneļus pacientu anestēzijas telpā.

Paredzēta arī jumta seguma maiņa virs otrā stāva, kā arī nelielā apjomā virs trešā stāva, tāpat plānots veikt tehniskās telpas izbūvi.

Pārbūves laikā tiks pārbūvēta lifta šahta, uzstādot mūsdienu prasībām atbilstošu automātisko liftu, kas atbilst darba drošības prasībām pacientu pārvadāšanai, kurā var ievietot pilna izmēra pacientu gultu, un kam nav nepieciešama pastāvīga operatora klātbūtne. Lifta šahtas pārbūves laikā nepieciešams demontēt arī virs šahtas izvietoto tehnisko telpu, kas nav nepieciešama lifta mašīnu izvietošanai – tās vietā paredzēts izveidot jaunu tehnisko telpu vēdināšanas iekārtu izvietošanai.

Pēc lifta šahtas pārbūves būs nepieciešams izremontēt arī lifta durvju apkārtni pagrabstāvā, kā arī pirmajā un otrajā stāvā, norādīja slimnīcas pārstāve. Tāpat plānots veikt vairākus jauninājumus papildu ugunsdrošības nodrošināšanai, kā arī atjaunot ēkas centrālo evakuācijas kāpņu posmu.

“Firmas.lv” dati liecina, ka 2018. gadā VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” apgrozījums bija 16,5 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 197 516 eiro. Finanšu dati par pagājušo gadu vēl nav pieejami.

0 Komentāru