Par pusmiljonu renovē prezidenta rezidenci Jūrmalā

4 komentāri

Valsts prezidenta rezidenci Jūrmalā ieskauj sastatnes. Ēka piedzīvo pirmo vērienīgo fasādes rekonstrukciju kopš tās uzcelšanas septiņdesmitajos gados.

Līdz ar to valsts prezidents šobrīd ir spiests mitināties pagaidu miteklī – Saeimas viesu namā. Tiesa, vērienīgie būvdarbi patlaban Jūrmalā ir apturēti saistībā ar strādnieka bojāeju Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņā. Būvnieks tur un šajā objektā ir viens un tas pats – “Delta Construction”.

“Darbi tika apturēti ar nolūku, lai gūtu pārliecību, vai šeit būvnieks ievēro visus darba drošības nosacījumus, esam prasījuši informāciju, pagājušajā piektdienā saņēmuši, un šodien kolēģi ir uzsākuši izvērtēt, saprast. Ja nebūs nekādu bažu, ka viss ir drošs, ļausim būvniekam atsākt. Ceru, ka šīs nedēļas beigās,” skaidro “Valsts nekustamie īpašumi” valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits.

Valsts prezidenta Jūrmalas rezidenci renovēs par turpat pus miljonu eiro. Lielākā naudas summa – 80% nāk no Eiropas struktūrfondiem. Vērienīgā pārbūve nepieciešama, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti. Siltuma rēķinus cer samazināt teju uz pusi – turpat par 10 000 eiro. Ēkas renovācijai termiņš paredzēts četri mēneši.

4 komentāri