3 komentāri
Par “profenēm” joprojām valda stereotipi; jauniešus mudinās izvēlēties tieši profesionālo izglītību

Kādus soļus plānots spert, lai mudinātu jauniešus izvēlēties profesionālo izglītību un vai tam tiks paredzēts arī finansējums? Par to šodien plašāk informēs darba devēju un Izglītības ministrijas pārstāvji.

Latvijā jau 2013. gadā tika sākts darba vidē balstītu mācību pilotprojekts, kas nozīmē, ka skolēni krietnu daļu mācību laika pavada uzņēmumos. Kopš tā brīža šādās mācībās iesaistīto skaits būtiski audzis, audzēkņu skaits tuvojoties diviem tūkstošiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr, kā norāda eksperti, joprojām par profesionālās izglītības iestādēm valda stereotipi, kas nāk līdzi no padomju laikiem. Izglītības un zinātnes ministrija norāda, ka līdz 2020. gadam notiks profesionālās izglītības iestāžu tīkla sakārtošana un mācību satura modernizācija. Pilnībā paredzēts modernizēt līdz 80% šo iestāžu, bet kopējais investīciju apjoms pārsniegs simt miljonus eiro.

TOP komentāri

 • Meitene no tehnikuma
  +1 +1 0

  Meitene no tehnikuma

  Nezinu, kā tas ir citos tehnikumos un profesionālajās skolās, bet ja izglītības kvalitāte ir tāda pati, kā RVT, tad nebrīnos, ka valda tādi stereotipi. Nav dūmu bez uguns. Visu cieņu tiem dažiem skolotājiem, kas tajā bardakā vēl spējīgi mācīt un tiešām māca, nevis klāsta kaut kādas stulbības, pārējiem - FUJ! Esmu vīlusies tajā mācību iestādē. Piemēram, uz ekonomiku es gāju cerībā saprast ekonomiku, nevis klausīties viņa jaunības "piedzīvojumus", pie tam ne jau interesantus un pamācošus. Atvaino, Ati, man neinteresē, kā, kur un kāpēc dzēri, grupveidā čakarējies un ar ko! Nedz arī tas, kā uz tevi 4 reizes ir šauts!
 • Meitene no tehnikuma
  +1 +1 0

  Meitene no tehnikuma

  Es arī aizgāju uz tehnikumu, jo negribēju iet uz ģimnāziju, padomāju, ka labāk profesiju, vismaz uzreiz varētu naudu pelnīt pēc absolvēšanas. Un manā prātā bija stipri senāks stereotips par tehnikumu kā lielisku skolu. Vīlos, jo izglītības kvalitāte (konkrēti RVT) ir pīīīī, tikai daži skolotāji ļauj justies kā mācību iestādē, jo māca. Par dažiem konkrētiem kadriem veselu grāmatu varētu sarakstīt, īpaši par ekonomikas skolotāju. Un vēl - daži skolotāji paši nevarētu nolikt pat 9. klases latviešu valodas eksāmenu, valodas prasmes tādas, kā prastai apkopējai.
  Bet skolotāju rāt par skolēna izvēli nav pareizi, katram savs ceļš ejams.
 • SO.
  +1 +1 0

  SO.

  Ne jau tikai sabiedrībā valda stereotipi.Man pazistama skolotāja,9.klases audzinātāja, saņēma aizrādījumu no direktores, ka laba skolniece aizgāja uz tehnikumu, nevis palika vidusskolā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl