Par nodokļu maksātāju naudu algos “Rīgas satiksmes” aizdomīgo dokumentu pētniekus

3 komentāri

Kārtējais satricinājums korupcijas sērgas pārņemtajā uzņēmumā “Rīgas satiksme”.

Amatu pametis uzņēmuma pagaidu vadītājs Anrijs Matīss. Galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) Matīsa lēmumu sauc par emocionālu un skaidro ar politisko spiedienu. Par “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītāju iecelts domes ierēdnis Ernests Saulītis.

Par lēmumu pamest “Rīgas satiksmes” vadības krēslu Anrijs Matīss paziņoja intervijā “Latvijas Radio”. Matīss pauda sarūgtinājumu, ka izvērtēšanas vietā audita ziņojums nosūtīts atpakaļ “Rīgas satiksmei” ar “aptuvenu nostāju” – vērtējiet paši, ko Matīss neuzskata par konstruktīvu rīcību.

Tāpat Matīss nav bijis informēts par “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes locekļu nomaiņu, par to uzzinājis tikai divas stundas pirms akcionāru sapulces. Matīsa ieskatā, divi no trim ieceltajiem valdes locekļiem esot vērtējami kā profesionāļi, trešais esot “iesūtīts, lai torpedētu procesu”. Šī valdes locekļa vārdu Matīss atteicās nosaukt.

Tad viņš uzrakstīja atlūgumu, iesniedza Ušakovam. Rīgas mērs par Matīsa aiziešanu ir neapmierināts. Pagājušajā nedēļā Ušakovam izdevās Matīsu šķietami nomierināt, bet otrdien izrādījās, ka Matīsa pacietības mērs ir pilns. Ušakovs Matīsa aiziešanā meklē politiskus iemeslus.

“Matīsa kungam ir liels politiskais spiediens no visām pusēm, kas saistītas ar plāniem atlaist Rīgas domi un mani,” norādīja Ušakovs.

Par “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītāju iecelts domes ierēdnis ar 20 gadu stāžu – Ernests Saulītis. Viņš darbu pašvaldībā sāka 2000. gadā kā policists un vēl līdz šim ieņēma Nekustamā īpašuma pārvaldes priekšnieka vietnieka amatu. Viņu publiski iepazīstināja vicemērs Oļegs Burovs, kurš neslēpa arī savus nopelnus kandidāta ātrā atrašanā.

“Atšķirībā no Matīsa Saulītis par situāciju uzņēmumā nav tik satraukts. Saulītis uzsvēra, ka auditorkompānijas “Ernst&Young” ziņojums ir baltiem diegiem šūts. Diemžēl “Ernst&Young” atzinums satur tukšas frāzes. Nav norādīts uz kritiskiem līgumiem, nav sasaistes ar valdes locekļu rīcību. Vispirms jābūt cēloņsakarībām, lai var celt prasības,” pauda Burovs.

Saulītis sola rīkot iepirkumu, lai dotu līgumus vērtēt kompetentiem pētniekiem. Cik tas izmaksās, viņš otrdien neprecizēja.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ceļ trauksmi par to, ka Rīgas dome izvairās izsniegt tai “Rīgas satiksmes” auditu. Vienā no vēstulēm Ušakovs februārī atbildējis, ka audita ziņojumā iekļauta konfidenciāla informācija, ko bez kompānijas “Ernst&Young” piekrišanas nedrīkstot izplatīt. Pēcāk, 1. martā, auditoru kompānija VARAM, Rīgas domei un “Rīgas satiksmei” nosūtījusi vēstuli, ka saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem kapitālsabiedrība drīkst izgatavot ziņojuma kopiju un nosūtīt to ministrijai.

3 komentāri