28 komentāri

Pašvaldības policija galvaspilsētā no nākamā gada sola pastiprināt mājdzīvnieku kontroli, to, vai suņi ir reģistrēti, tiem ievadīts čips, un to – vai ir samaksāta suņa turēšanas nodeva. Nevērīgajiem suņu īpašniekiem paredzēti bargi sodi.

Taksītis Džimmijs ir atvests pie veterinārārsta, lai saņemtu pasi. Taču pirms tam Džimmijam vetārste ievadīs čipu, kurā ir viņa unikālais numurs, to var nolasīt ar īpašu ierīci.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veterinārārste norāda, ka suņu saimnieki Rīgā arvien biežāk ved savus mīluļus reģistrēt.

Vilma Kovaļova, veterinārārste

Ja sākumā viņi uztvēra to diezgan negatīvi, negribēja neko čipēt, nekādus nodokļus maksāt, tad tagad ir apraduši un sāk jau vest ne tikai jaunus kucēnus, ved arī padzīvojušus suņus.

Reģistrēšana ar pases izsniegšanu maksā 10 eiro, savukārt jārēķinās arī ar čipa ievadīšanas izmaksām – kopā tas saimniekam maksā 21 eiro.

Reģistrēšanas un čipa izmaksas vēl nav viss, katrā pašvaldībā vēl ir noteikta suņa turēšanas nodeva, kas Rīgā ir 8,54 eiro gadā.

Pretī tiek izsniegts suņa medaljons, kas jāpiestiprina pie kakla siksnas. Katru gadu tā krāsa atšķiras, šogad medaļas ir zaļā krāsā.

Foto

Ar suņu nodevas iekasēšanu Rīgā pēdējos gados nav veicies. Aprēķināts, ka pilsētā ir vairāk nekā 16 000 suņu un minimālajai iekasētajai summai, ņemot vērā atlaides, būtu jābūt vismaz 70 000 eiro. Realitātē ieņēmumi pagājušajā gadā tikai nedaudz pārsniedza 20 tūkstošus, šogad tie ir pieauguši līdz 27 000 eiro.

Rīgas domes pārstāve norāda, ka nākamgad pašvaldības policija un administratīvā inspekcija Rīgā aktīvāk nekā līdz šim pārbaudīs to vai suņi ir reģistrēti un vai ir samaksāta gada nodeva.

Lana Puntusa, RD mājokļu un vides departamenta pārstāve

Pēc amatpersonu nodrošināšanas ar mikroshēmu lasītājiem, tie varēs pietuvoties dzīvniekam un pārbaudīt mikroshēmu. Pastiprināti kontrolēs, vai dzīvnieks ir reģistrēts un samaksāta suņu turēšanas nodeva.

Par suņa nereģistrēšanu, nodevas nesamaksāšanu un izkārnījumu nesavākšanu, ko arī policija kontrolēs pastiprināti, ir paredzēti visai bargi naudas sodi.

Par nereģistrētu suni – sods līdz 210 eiro, par mēslu nesavākšanu aiz suņa – sākot ar brīdinājumu līdz 350 eiro, bet visbargākais sods iespējams par nesamaksātu gada nodevu – līdz 2100 eiro.

TOP komentāri

 • Inga
  +17 +15 -2

  Inga

  Es arī domāju, ka tagad pamestu suņu būs vēl vairāk un no patversmēm vairs neņems suņus. Arī es neņemtu, kaut gan pašai sava māja, paši knapi iztiekam, suns ir arī jābaro un vēl valstij par viņu jāmaksā, to varēs atļauties tik turīgie.
 • SUNS
  +16 +15 -1

  SUNS

  / Kāda jēga visam laikam lai gūtu peļņu un pašvaldības dzīvotu uz suņa rēķina. Ja suns nočipots tas nozīmē viņam jau visi dati ir, bet kāda jēga vēl papildus maksāt 8.54. un piekarināt žetonu, tas nozīmē ja gribēja pašvaldības tā, tad arī pietiktu ar šo žetonu unčips nav vajadzīgs, bet tagad apburtais loks kur zemteks'tā nauda, nauda. Un tad vēl 250 štrāfs mati ceļasstāvus.... Tie kas ņirgājas par dzīvniekiem spīdzina, vairo sodus nesaņem. Tāpat kas izdara pārkāpumus pat tādi sodi nav, bet suņi tagad kļūst par noziedzniekiem ar 250 Eiro sodu. nU TAD GATAvojaties pēc jaunā gada suņi bariem tiks pamesti, kā arī adoptētāji būs maz... tad varēsiet likt suņus kur gribēsiet....
 • Suns

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl