36 komentāri

Saeimas konceptuālu atbalstu guvis Nacionālās apvienības ierosinājums palielināt sodus par valsts valodas pārkāpumiem. Grozījumi paredz, ka par necieņas izrādīšanu latviešu valodai turpmāk varēs sodīt ar 700 eiro. Lielākas soda sankcijas varētu piemērot arī valsts amatpersonām – par atkārtotiem pārkāpumiem tās uz laiku pat varētu atstādināt no amata.

Pašlaik par valsts valodas lietošanas pārkāpumiem soda nauda svārstās no 35 līdz 280 eiro. Atbildīgais par sodu piemērošanu ir Valsts valodas centrs, kas īpaši rūpīgi seko līdzi amatpersonu valodas lietojumam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iestādes nežēlastībā pēdējā laikā vairākkārt kritis Rīgas mērs Nils Ušakovs, kas sodīts par komunikāciju krieviski sociālajos tīklos un Ēnu dienā ar skolēniem. Nacionālās apvienības skatījumā, pret valodas lietošanas pārkāpumiem jāvēršas vēl striktāk.

Raivis Dzintars
NACIONĀLĀS APVIENĪBAS LĪDZPRIEKŠSĒDĒTĀJS

27 gadus pēc neatkarības atjaunošanas sodi nevar būt tādi paši kā piecus gadus pēc neatkarības atjaunošanas. Ja ir nihilistiska rīcība no amatpersonu puses, tad valstij ir jāveic atbildes gājiens.

Grozījumi administratīvo pārkāpumu kodeksā paredz, ka par valsts valodas lietošanu nepietiekamā apmērā amatpersonām varēs piemērot 700 eiro sodu un par atkārtotu pārkāpumu arī atstādināt no amata. 700 eiro sods pienāksies arī privātpersonām par necieņas izrādīšanu latviešu valodai. Savukārt juridiskas personas varēs sodīt pat ar 10 000 eiro. Pret plānotajām izmaiņām Saeimas sēdē šodien debatēja vien saskaņas deputāti, akcentējot, ka ar represijām piespiest iemīlēt latviešu valodu nevarēs.

Sergejs Potapkins
SAEIMAS DEPUTĀTS (SASKAŅA)

Valdošā koalīcija pēdējos gados nodarbojas ar cittautiešu valodas noniecināšanu, ierobežošanu, mazākumtautību iebiedēšanu un vietas ierādīšanu.

Likumprojekts paredz arī stingrākus sodus par nosaukumu neveidošanu un nelietošanu valsts valodā, kā arī TV raidījumu un filmu netulkošanu valsts valodā. Izmaiņas šodien pieņemtas pirmajā lasījumā, un Tieslietu ministrija vēl sola vērtēt, vai piedāvātie sodi ir samērīgi.

TOP komentāri

 • Līva Dāce
  +6 +6 0

  Līva Dāce

  Ja man veikalā pārdevējs nesaprot,ko es viņam latviski jautāju,tad domāju ,ka tur ir jābūt sodam!
 • Daiga Siliņa
  +4 +4 0

  Daiga Siliņa

  Gunta Brikmane nevar un nedrīkst aizmirst,piekrītu. Bet tāpat nevar visu mūžu dzīvot pagātnē un raustīties no kaut kādas Krievijas. Katrā zemē ir vēsturē,bet viss plūst un maionās.
 • Gunta Brikmane
  +5 +4 -1

  Gunta Brikmane

  Runa ir par tiem, kuri strādā vietās, kur JĀMĀK valsts valoda. Runa ir par valsts valodu, nevis svešvalodu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 2

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl