Par nākamo Tezē kopienas pulcēšanās vietu izvēlēta Bāzele

1 komentārs

Visus 15 tūkstošus ekumēniskās Tezē kristiešu kustības jauniešu, kuri ieradušies Rīgā, ir izdevies izguldīt, un pasākuma norisi organizatori vērtē kā veiksmīgu.

Saistībā ar iedzīvotāju atsaucību ir izdevies izmitināt visus 15 tūkstošus ekumēniskās Tezē kristiešu kustības jauniešu, par spīti sākotnējām bažām, ka daudziem nebūs kur gulēt. Par to piektdien, 30. decembrī, atvieglojumu pauda Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs

Tad, kad mēs sākām uzrunāt sabiedrību kopā – laicīgā un garīgā vara, un nevalstiskās organizācijas, un pieslēdzās arī žurnālisti – tad mēs kopīgiem spēkiem izsitām cauri to mūri, nevēlēšanos atvērt savas mājas.


Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags

Nupat man kādi pazīstami cilvēki teica, ka viņi ir beigās pieteikušies, ka viņi gribētu arī pieņemt kādus svētceļniekus pie sevis mājās – viņiem ir atbildēts, ka nevajag vairs, ka visi ir izmitināti, tas ir brīnišķīgi.

Tezē kustības vadītājs Brālis Aloīzs arī atklāja, ka par nākamo kopienas saieta vietu pēc Rīgas izvēlēta Šveices pilsēta Bāzele.

Tezē kustības vadītājs Brālis Aloīzs
Pirms gada mēs bijām Eiropas dienvidos – Spānijā. Tagad mēs esam Eiropas ziemeļos. Tāpēc mēs gribējām atgriezties Eiropas centrā. Un brīnišķīgs ielūgums nāca no pilsētas, kas ir uz trīs dažādu valstu robežas. Tā ir arī zīme, ka Eiropai ir jāveido attiecības pāri robežām.

Vērtējot Tezē jauniešu tikšanās Rīgā nozīmi, kristīgo konfesiju pārstāvji norādīja, ka pasākums vairo sabiedrības garīgumu un vienotības izjūtu laikā, kad ir daudz šķeļošu jautājumu.

Rīga ir pirmā vieta postpadomju telpā, kur notiek Tezē kopienas pulcēšanās.

TOP komentāri

  • Sandra
    0 0 0

    Sandra

    Cik jauki, ka viss ir izdevies un visi tika izmitināti. Prieks par tiem, kuri uzņēma Tezē kristiešu kustības jauniešus! Alleluja!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl