Par miljonu eiro mēģinās paaugstināt Valsts kancelejas un KNAB darba efektivitāti

6 komentāri

Valdība nolēmusi stiprināt Valsts kancelejas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) efektivitāti. Iestādēm piešķirts papildu finansējums – vairāk nekā viens miljons eiro.

Naudu tērēs darbinieku algām, tehnisko spēju stiprināšanai, arī valsts simtgades pasākumiem. Kopumā informācija par finansējuma piešķiršanu gan ir skopa.

Tieši naudas trūkums nereti tiek piesaukts, kad ir runa par valsts iestāžu efektivitāti. Divas no tām nu tiks pie papildu līdzekļiem savas darbība uzlabošanai. Valdība aiz slēgtām durvīm piektdien, 22. septembrī, lēma par teju 800 000 eiro piešķiršanu KNAB un nepilnu 300 000 eiro novirzīšanu Valsts kancelejai.

KNAB papildu līdzekļi piešķirti galvenokārt atalgojuma pieaugumam nolūkā paaugstināt izmeklēšanas un operatīvās darbības kapacitāti. Savukārt Valsts kanceleja līdzekļus tērēs tehniskās kapacitātes celšanai un valsts simtgades pasākumiem.

Vienlaikus politiķu dienaskārtībā ir visas valsts pārvaldes reforma, kas nākamo trīs gadu laikā paredz par 6% samazināt publiskā sektora darbinieku skaitu, bet atlikušajiem celt algas. Reformu plāns iesniegts koalīcijas partijām, kas nākamās divas nedēļas ar to iepazīsies.

Reformu plāns paredz likvidēt lielāko daļu valsts pārvaldē vakanto amata vietu, savukārt no mehāniskas štatu “griešanas” centīsies izvairīties. Tikšot arī pārskatīts veids, kā valsts pārvalde strādā un nodrošina pakalpojumus iedzīvotājiem.

TOP komentāri

 • Agita Kreišmane
  0 0 0

  Agita Kreišmane

  Man arī valsts verētu piešķirt-pat ne miljonu-varētu paaugstināt darba efektevitāti!😂Tur nauda nav vajadzīga!Ja patīk,tas ko dara,tad pats centīsies.💪
 • Madara Antone
  0 0 0

  Madara Antone

  No sveša maka nauda labi téréjàs priekš nevajadzīgãm lietãm
 • Linda Cepurniece

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl