8 komentāri
Par marihuānas legalizāciju parakstījušies jau 9454 Latvijas iedzīvotāji
FOTO: Flickr

Sabiedrības iniciatīvas portālā Manabalss.lv Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti parakstīties par marihuānas legalizāciju. ”Atcelt sodu par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu, kas paredzēta personiskām vajadzībām personām, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu. Tas ļautu tiesu sistēmai nodarboties ar nodarījumiem, kuriem ir reāla negatīva ietekme uz sabiedrību,” vēsta ieraksts portālā.

Iniciatīvas autori vēlas, lai tiktu pieņemti atbilstoši likumi vai veikti likuma grozījumi, lai 18 gadu vecumu sasniegušām personām par marihuānas audzēšanu, glabāšanu un nēsāšanu nelielos apjomos nedraudētu sods un lai par lietošanu sabiedriskā vietā draudētu tikai administratīvais sods.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Marihuānu atļaut audzēt savām vajadzībām, ne vairāk par 2 vai 3 stādiem. Atļaut mājās uzglabāt 20-30 gramus žāvētas un 200-300 gramus neizžāvētas marihuānas. Atļaut nēsāt līdzi marihuānas daudzumu, kas nepārsniedz 5 gramus. Līdzīgi daudzumi ir atļauti vai dekriminalizēti arī iepriekš minētajās valstīs. Par marihuānas uzglabāšanu, audzēšanu un līdzi nēsāšanu vairāk par atļauto daudzumu un par marihuānas pārdošanu nepieciešams sodīt ar kriminālatbildību,” aicina iniciatīvas autori.

Tāpat autori uzskata, ka būtiski samazināsies cilvēku skaits, kuri pārmērīgi lietos alkoholu. Daudziem jauniešiem vairs nebūs sabeigtas dzīves ar nesamērīgi lieliem cietumsodiem.

”Samazināsies to cilvēku skaits, kuri lietos nekvalitatīvu, ielās nopirktu marihuānu, jo katrs varēs audzēt sev, un līdz ar to daudziem būs mazāks kontakts ar narkotiku dīleriem, kuri gribēs pārvilināt uz stiprākām narkotikām. Daudz mazāk jauniešu lietos ar ķīmijām apsmidzinātas ”legālās” narkotikas. Marihuānai ir plašs izmantojums medicīnā, un, lai arī eksistē ķīmiski analogi, dabiskam, ekoloģiskam, lētam produktam ir saprotamas priekšrocības.”

TOP komentāri

 • SindijaMindija
 • Profesionals pipmanis
  +4 +4 0

  Profesionals pipmanis

  Cik reizes jau ir mēģināts legalizēt Latvijā marihuānu un lidz šim tas nav izdevies ,ļoti ceru kad soreiz viss sanāks ,un paši redzēsiet kā samazināsies alkaholiķu skaits un samazināsies vandālisms un palielinās turistu skaits un ienaks vairāk nodokļi valstī un viss buss bumbas no marihuānas vēl neviens nav nomiris ,atšķirībā no spice un citām ķimijam un tai skaitā alkohols.
 • _0_0_
  +2 +2 0

  _0_0_

  Nevis legalizēšana bet dekriminalizācija. Tās ir divas dažādas lietas. ;) Ja būtu par legalizēšanu, tad mums šeit parādītos Amsterdama 2.0. Labāk lai ir Igaunijas variants, kur šis likums ir spēkā, un katrs cilvēks savām vajadzībām var to izmantot vai audzēt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl