Par maksimālo sabiedriskā transporta piepildījumu valdība turpinās lemt nākamnedēļ

0 Komentāru
Par maksimālo sabiedriskā transporta piepildījumu valdība turpinās lemt nākamnedēļ

Valdība jautājumu par sabiedriskā transporta maksimālo piepildināju turpinās lemt nākamnedēļ, “Skaties.lv” uzzināja preses konferencē pēc valdības sēdes.

Valdības 8.oktobra ārkārtas sēdes rīkojuma projektā tika noteikts, ka sabiedriskā transporta pārvadātājam jāorganizē iekāpšanu un izkāpšanu tā, lai pasažieru skaits transportlīdzeklī nepārsniedz 50% no tā ietilpības vai 55% no tā ietilpības, ja vajag uzņemt pasažierus pieturvietās ārpus reģionālās nozīmes maršruta galapunktiem.

Tāpat rīkojuma projektā tika rosināts noteikt, sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kurš saņem no valsts vai pašvaldību līdzekļiem, nesniedz braukšanas maksas atvieglojumus vismaz 18 gadu vecumu sasniegušām nevakcinētajām personām.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) iebilda pret attiecīgajām izmaiņām, pamatojot iebildumus ar to, ka par tām netika diskutēts šonedēļ notikušajā Krīzes vadības padomē.

Viņš arī apgalvoja, ka dzirdējis par gadījumiem, kad “cilvēki no rīta meža pieturā paliek, jo ir piepildījuma procents”.

“Tomēr aicinātu nenoteikt tādus pieteikumus, kas pēc tam mums apgrūtina dzīvi, jo ir cilvēkiem jāskaidro, kādēļ netiek uz darbu,” sacīja satiksmes ministrs.

Arī izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) atzina, ka ir dzirdējusi par gadījumiem, kad noteikto piepildījuma procentu dēļ ar sabiedrisko transportu uz skolu nav tikuši skolnieki.

Linkaits iebilda arī pret plānu par atlaižu nepiešķiršanu nevakcinētajiem, jo neesot skaidrības par iespējām to nodrošināt.

Tikmēr veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) uzsvēra – publiskais transports ir epidemioloģiski bīstams un šī problēma steidzami jārisina, taču ministri tomēr vienojās jautājumu par sabiedriskā transporta piepildījumu skatīt ākamnedēļ sēdē.

Ministri vienojās, ka jautājums par atlaižu nepiešķiršanu personām bez Covid-19 sertifikātapaliks ārkārtējās situācijas rīkojumā, nosakot tam pārejas laiku.

Norma par atlaižu nepiešķiršanu nevakcinētajiem, kā norādīja Valsts kancelejā, attieksies tikai uz reģionālo sabiedrisko transportu.

0 Komentāru