Komentāri

“Par latvieti var ne tikai piedzimt, bet arī kļūt” – šo frāzi sabiedrības integrācijas politikā pirms pieciem gadiem ne pārāk veiksmīgi centās iekļaut Kultūras ministrija. Tomēr ideja nenomira, un tagad kļūšana par latvieti beidzot būs iespējama. Vismaz tīri juridiskā ziņā. Saeima pēc asām debatēm šodien atbalstīja ieceri, ka, izpildot stingrus nosacījumus, cilvēki pasē tautības ierakstu varēs mainīt uz vārdu latvietis, neatkarīgi no savas izcelsmes.

Ja cilvēks ir Latvijas pilsonis, kurš pēdējos 15 gadus dzīvojis Latvijā, nevainojami prot latviešu valodu un ir piederīgs latviešu kultūrai, viņš var prasīt, lai viņa pasē tautības ieraksts ir latvietis. Turklāt to var darīt neatkarīgi no tā, no kurienes nākuši viņa vecāki. Šādu priekšlikumu balsojumam Saeimā bija iesnieguši vairāki Vienotības deputāti.

Pirmoreiz cīņa par šo jautājumu parlamentā risinājās pirms dažiem gadiem, tomēr tolaik tā beidzās bez rezultātiem. Visasākie iebildumi kā tolaik, tā tagad nāca no nacionālistiem.

Tikmēr atsevišķi saskaņas un zaļzemnieku deputāti ar ironijas palīdzību centās atsegt jaunā likuma vājās vietas, kā neskaidro prasību tautības mainītājam būt piederīgam latviešu kultūrai.

Par spīti strīdiem, šoreiz Saeimas vairākums atbalstīja ideju, ka par latvieti var kļūt, ne tikai piedzimt. Vēl gan likums nav pieņemts – Saeimai par to būs jābalso arī trešajā, galīgajā lasījumā

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl