Par jauno Satversmes tiesas priekšsēdētāju ievēlēta Ineta Ziemele

Komentāri
Par jauno Satversmes tiesas priekšsēdētāju ievēlēta Ineta Ziemele
Foto: LETA

Satversmes tiesā šodien notiek Satversmes tiesas priekšsēdētāja un viņa vietnieka vēlēšanas. Satversmes tiesas priekšsēdētāja amatam tika izvirzīta Ineta Ziemele, Gunārs Kusiņš un Aldis Laviņš.

Par Satversmes tiesas priekšsēdētāju ar 4 balsīm par uz nākamajiem trim gadiem ievēl Inetu Ziemeli. Priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšana ievelkas. Ne Sanita Osipova, ne Gunārs Kusiņš pirmajā kārtā neiegūst balsu vairākumu. Arī pēc pārdomu brīža ST tiesneši nespēj vienoties starp Osipovu un Kusiņu. Katrs saņem 3 par un 4 pret balsis. Šodien tiesnešiem tā arī neizdodas vienoties par ST priekšsēdētājas vietnieku, tāpēc tika izsludināts pārtraukums, un vietnieks atkārtoti tiks vēlēts nākamnedēļ, 16. maijā.

Gan Satversmes tiesas priekšsēdētāju, gan viņa vietnieku aizklātā balsojumā ievēl Satversmes tiesas tiesneši no Satversmes tiesas tiesnešu vidus. Vēlēšanas notiek atklātā tiesas sēdē. Tiesas priekšsēdētāja un viņa vietnieka amata kandidātus izvirza sēdes laikā. Ikviens kandidāts paziņo, vai viņš piekrīt savas kandidatūras izvirzīšanai.

Foto: balsošana

Balsošanu organizē un balsis skaita tiesas sēdes sekretārs. Balsu skaitīšana notiek visa tiesas sastāva klātbūtnē. Kad balsis saskaitītas, tiesas sēdes priekšsēdētājs paziņo balsošanas rezultātus. Priekšsēdētājs ir ievēlēts, ja par attiecīgo kandidātu ir saņemts absolūtais balsu vairākums. Šis nosacījums attiecināms arī uz priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšanu.

Tiesas priekšsēdētāja un viņa vietnieka pilnvaru termiņš ir trīs gadi.

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl