Komentāri

Latviešu diriģents Andris Nelsons otro gadu pēc kārtas saņem prestižo “Grammy” balvu.

Tā iegūta par Bostonas simfoniskā orķestra izpildījumā atskaņotiem Dmitrija Šostakoviča simfoniju ierakstiem. Arī pērn Šostakoviča 10. simfonijas atskaņojums Nelsonam atnesa pirmo gramofona statueti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Andris Dzenītis, komponists

Noklausoties šo jauno disku, bija sajūta, ka, ja iepriekšējais saņēma “Grammy”, tad šim vajadzētu saņemt kādus trīs “Grammy”, jo tas liekas pār un pār un pārāks. Skaidrs, ka šīs pēdējās Nelsona simfoniju interpretācijas jau tiek uzskatītas par kaut kādu standartu.

Interesanti, ka šogad savā starpā sacentās divi orķestri, kurus abus vada latviešu diriģenti. “Grammy” balvai bija izvirzīts arī Mariss Jansons.

Gunda Vaivode, muzikoloģe, “LR 3 Klasika” direktore

Domāju, ka viņi savā starpa nekad nemačojas, jo Andris ir visīstākais Marisa Jansona audzēknis. Par ko viņš vienmēr ir bijis pateicīgs. Un tas ir tikai normāli, ka kādā brīdī skolnieki pārsniedz savus skolotājus.

Tomēr jāteic, ka arī Mariss Jansons ir “Grammy” balvas laureāts. Viņš prestižo gramofona statueti saņēma pirms 11 gadiem.

Video: LNT Ziņu sižets

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl