Komentāri

Latviešu diriģents Andris Nelsons otro gadu pēc kārtas saņem prestižo “Grammy” balvu.

Tā iegūta par Bostonas simfoniskā orķestra izpildījumā atskaņotiem Dmitrija Šostakoviča simfoniju ierakstiem. Arī pērn Šostakoviča 10. simfonijas atskaņojums Nelsonam atnesa pirmo gramofona statueti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Andris Dzenītis, komponists

Noklausoties šo jauno disku, bija sajūta, ka, ja iepriekšējais saņēma “Grammy”, tad šim vajadzētu saņemt kādus trīs “Grammy”, jo tas liekas pār un pār un pārāks. Skaidrs, ka šīs pēdējās Nelsona simfoniju interpretācijas jau tiek uzskatītas par kaut kādu standartu.

Interesanti, ka šogad savā starpā sacentās divi orķestri, kurus abus vada latviešu diriģenti. “Grammy” balvai bija izvirzīts arī Mariss Jansons.

Gunda Vaivode, muzikoloģe, “LR 3 Klasika” direktore

Domāju, ka viņi savā starpa nekad nemačojas, jo Andris ir visīstākais Marisa Jansona audzēknis. Par ko viņš vienmēr ir bijis pateicīgs. Un tas ir tikai normāli, ka kādā brīdī skolnieki pārsniedz savus skolotājus.

Tomēr jāteic, ka arī Mariss Jansons ir “Grammy” balvas laureāts. Viņš prestižo gramofona statueti saņēma pirms 11 gadiem.

Video: LNT Ziņu sižets

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl