Par godu skolēnu dziesmu svētkiem tapis skaņdarbs “Tavs karogs”; iedzīvotājus aicina piedalīties video veidošanā

Pievienot komentāru

Skolēnu dziesmu un deju svētki ir pārcelti uz nākamo gadu, tomēr tiem īpaši tapusī dziesma “Tavs karogs” nāks klajā jau šogad. Dziesmas autori Jānis Aišpurs un Renārs Kaupers veido dziesmas videoklipu, un tā tapšanā piedalīties var ikviens, kurš iesūtīs savu klipa fragmentu.

Dziesma ”Tavs karogs” ir brīnišķīgs skaņdarbs kora izpildījumā, akcentē mūzikas autors Jānis Aišpurs. Tomēr bijusi sajūta, ka dziesmai ir laba iespēja skanēt arī citā žanrā: “Bija tā sajūta, ka šo dziesmu var no kordziesmas pārcelt uz tādu popdziesmas lauciņu.”

Grupas “The Sound Poets” solists turpina, – ideja attīstījās, un visbeidzot nolemts, ka dziesmai nepieciešams arī atbilstošs video: “Tad taisām episku videoklipu varbūt un iesaistām visus pārējos, kas var būt…, un tā pēkšņi attopamies, ka cilvēki mājās filmē un sūta video, dzied, spēlē, dejo.”

Ar padomu, kā labāk novietot tālruni filmēšanai, dalās Renārs Kaupers. Jānis Aišpurs uzaicināja Renāru Kauperu dziesmai ”Tavs karogs” radīt tekstu: “Un faktiski uzreiz pēc sarunas beigām sāka kaut kas jau pamazām nākt,, un tad es tādu strēķīti ar pantiem noformatēju, aizsūtīju Jānim un viņš saka, ka – “hei, nu tas ir tas par ko es tieši biju domājis.”

Savu video versiju dziesmai var iesūtīt ikviens. Ieteikumi video tapšanai ir pieejami “The Sound Poets” mājaslapā. Taču galvenais daudzos ir bijis jau vienmēr.

“Svarīgākais, kas tiek gaidīts ir degošas acis un aizrautība un entuziasms būt par daļu šīs svētku svinēšanas. Man liekas, – tas ir ļoti aizraujoši, ka tu vari būt vienā tādā klipā, vienotā sajūtā. Neskatoties uz to, ka svētkus pārliek uz nākamo gadu, mēs vienotā sajūtā varam būt caur modernām tehnoloģijām.”

Filmas ”Dvēseļu putenis” režisors Dzintars Dreibergs no iesūtītajiem video veidos vienotu klipu dziesmai ”Tavs karogs”.