Par godu simtgadei Latvijas karogs apceļos visu pasauli

Komentāri

“Latvijas karoga ceļš”  – viena no Latvijas simtgades iniciatīvām 15. decembrī tika aizsākta Rīgas pilī.

Iecerēts, ka līdz 2018. gada nogalei sarkanbaltsarkanais karogs kopā ar īpašu vēstījumu grāmatu apceļos visu pasauli un tajā ikviens Latvijai piederīgs cilvēks tiks aicināts atstāt savu vēlējumu valstij simtgadē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmo vēstījumu Latvijai grāmatā šodien ierakstīja Valsts prezidents un jaunieši no Latvijas valsts simtgades rīcības komitejas.

Ideja par ceļojošo karogu pieder Latviešu jaunatnes nometnes “2 x 2” dalībniekiem, bet karogu smalkvilnā darinājusi tekstilmāksliniece Dagnija Kupča. Karogs no Rīgas pils vispirms dosies uz Austrāliju, kur Melburnā notiks Latviešu kultūras dienas un Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums.

Plānots, ka karoga ceļojums noslēgsies 2018. gada nogalē Dienvidamerikā – Brazīlijā, Novodesā un pēc tam tas atgriezīsies Latvijā.

Karoga ceļam līdzi varēs sekot vietnē “Latviesiem.com”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl