Par godu Latvijas simtgadei tiks šūdināts lielākais karogs pasaulē

13 komentāri

Latvijā valsts simtgadei par godu iecerēts uzšūt Ginesa rekorda cienīgu karogu. Tas būs ne tikai lielākais Latvijas Valsts karogs, bet vispār lielākais valsts karogs visā pasaulē. Lai iecerēto mērķi varētu īstenot, būs nepieciešami pieci simti kilometru diegu un audums vairāk nekā desmit futbola laukumu platībā.

Veidojot pasaulē lielāko karogu, nepieciešamo izejmateriālu apjomi ir tiešām iespaidīgi. Idejas autors Oskars Polmanis norāda, ka līdz šim pasaules rekords pieder Tuvo Austrumu valsts Kataras iedzīvotājiem. Tur uzšūtā karoga izmērs bija 101 000 kvadrātmetru.

Latvijas karogs būs 250 metrus plats un 500 metrus garš. Karoga laukums būs 125 000 m² jeb 12,5 hektāru. Nepieciešamā auduma svars arī būs iespaidīgs – desmit tonnas. Aptuvenās izmaksas – līdz 200 000 eiro. Oskars skaidro, ka karoga tapšanai nepieciešama liela zāle, un tā ir atrasta, kur gan citur ja ne Cēsīs, vietā, kur dzima pirmais Latvijas karogs.

Oskars Polmanis
“Latvijas Tekstils” vadītājs

Esam vienojušies ar Cēsu pašvaldību, ka viņi atvēlēs vienu no Cēsu skolām, skolas sporta zāli. Ir svarīgi, lai ir gluda grīda, kas salīdzinoši jauna un gluda grīda, lai, visu auduma masu pārvietojot, lai tas netiktu saplēsts jau procesā.

Neticami, taču karoga izgatavošanai paredzēts iztikt ar tikai diviem šuvējiem, savukārt būs nepieciešami daudz palīgu. Lai karogu varētu pārvietot, būs nepieciešami aptuveni trīssimt cilvēku. Karogu iecerēts izklāt īpaši noskatītā pļavā pie Cēsīm šajā vasarā 18. augustā, kas ir dažas dienas pirms Latvijas starptautiskās atzīšanas de jure. Karoga šuvēji plāno rosināt 18. augustu noteikt par Latvijas karoga dienu. Pēc tam, kad karogs būs sašūts un izrādīts visai pasaulei un tas būs pievērsis daudzu valstu iedzīvotāju uzmanību Latvijas dzimšanas dienā, to iecerēts izdalīt Latvijas un ne tikai Latvijas mācību iestādēm. Karoga veidotāji aicina atsaukties ikvienu, kurš ir gatavs ziedot karoga šūšanai. Ziedotāji pretī saņems unikālu kalendāru, uz kura vāka redzams iepriekšējais lielākais Latvijas karogs, kas tika izklāts Mežaparka estrādē.

 

 

13 komentāri