Komentāri
Par godu Bērnu dienai Bērnu slimnīca rīko dārza svētkus
Foto: LETA

Šodien visā pasaulē svin bērnu aizsardzības dienu, kas jau nosaukumā liecina, ka īpaša uzmanība vērsta tieši vajadzībai pasargāt mūsu mazākos sabiedrības locekļus. Liepājā tam par godu šodien bērniem sabiedriskais transports bija bez maksas, bet Rīgā organizēti pasākumi par drošību uz ūdens. Vissirsnīgāk šī diena aizvadīta pie mazajiem pacietiem bērnu slimnīcā, kur pirmo reizi notikuši dārza svētki.

Kā jau īstenos dārza svētkos, Bērnu slimnīcas pagalmā šodien skanēja mūzika, tika servēti gardi ēdieni, un bērni nodevās atrakcijām. Pina vainagus un spēlējās ar klauniem. Pasākums bija rīkots galvenokārt mazajiem pacientiem un slimnīcas personālam, taču prom nedzina nevienu rotaļāties gribētāju. ”Mēs dzīvojam tepat aiz žoga, un izmantojam katru iespēju. Tāpēc aktīvi sekojam līdzi tādām lietām,” stāsta trīs bērnu mamma Kristīne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai būtu vesels, jāēd veselīgi, un – lai kārtējo reizi gan bērniem, gan viņu mammām atgādinātu, ka veselīgs var būt arī garšīgs, slimnīcas pagalmā labākie Rīgas šefpavāri sacentās ar savu izdomu. ”Ļoti feini var iedot arī puķkopostus.. un visu ko. Tas neprasa daudz laiku. Vairāk – speciāli bērniem vai kaut kas tamlīdzīgs,” tā prāto Lizete.

Tomēr vislielākais prieks par iespēju pabūt svaigā gaisā šodien bija tieši mazajiem pacientiem. Tomam Kristianam nesen atklāja cukura diabētu, un nu jau nedēļu viņš pavadījis slimnīcā. ”Divas nedēļas man jāmēra cukurs un 7 reizes jāspricē potes.. kas ir visu dienu,” stāsta mazais pacients.

Kamēr mazie veseļojas, viņu vecāki nu jau piekto gadu var apmesties speciāli izveidotajā vecāku mājā, un ik mēnesi šādu iespēju izmanto vismaz 65 pacientu mammas un tēti.

Dārza svētkos vēl pēdējo reizi kā pirmā lēdija piedalījās arī prezidenta kundze Dace Seisuma. Bērniem viņa bija sarūpējusi Jelgavas pusē audzētas zemenes, bet vecākiem – atgādinājumu, ka šad tad der aizskaitīt līdz 10.

”Es gribu mums visiem novēlēt, īpaši vecākiem, kuri daudz strādā, šodien šajā aizsardzības dienā, vienmēr atcerēties 10 zelta likumu – aizskaitīt līdz 10, un tikai tad sākt audzināt,” tā pavēstīja prezidenta kundze Dace Seisuma.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl