Par godu Bērnu dienai Bērnu slimnīca rīko dārza svētkus

Pievienot komentāru
Par godu Bērnu dienai Bērnu slimnīca rīko dārza svētkus
Foto: LETA

Šodien visā pasaulē svin bērnu aizsardzības dienu, kas jau nosaukumā liecina, ka īpaša uzmanība vērsta tieši vajadzībai pasargāt mūsu mazākos sabiedrības locekļus. Liepājā tam par godu šodien bērniem sabiedriskais transports bija bez maksas, bet Rīgā organizēti pasākumi par drošību uz ūdens. Vissirsnīgāk šī diena aizvadīta pie mazajiem pacietiem bērnu slimnīcā, kur pirmo reizi notikuši dārza svētki.

Kā jau īstenos dārza svētkos, Bērnu slimnīcas pagalmā šodien skanēja mūzika, tika servēti gardi ēdieni, un bērni nodevās atrakcijām. Pina vainagus un spēlējās ar klauniem. Pasākums bija rīkots galvenokārt mazajiem pacientiem un slimnīcas personālam, taču prom nedzina nevienu rotaļāties gribētāju. ”Mēs dzīvojam tepat aiz žoga, un izmantojam katru iespēju. Tāpēc aktīvi sekojam līdzi tādām lietām,” stāsta trīs bērnu mamma Kristīne.

Lai būtu vesels, jāēd veselīgi, un – lai kārtējo reizi gan bērniem, gan viņu mammām atgādinātu, ka veselīgs var būt arī garšīgs, slimnīcas pagalmā labākie Rīgas šefpavāri sacentās ar savu izdomu. ”Ļoti feini var iedot arī puķkopostus.. un visu ko. Tas neprasa daudz laiku. Vairāk – speciāli bērniem vai kaut kas tamlīdzīgs,” tā prāto Lizete.

Tomēr vislielākais prieks par iespēju pabūt svaigā gaisā šodien bija tieši mazajiem pacientiem. Tomam Kristianam nesen atklāja cukura diabētu, un nu jau nedēļu viņš pavadījis slimnīcā. ”Divas nedēļas man jāmēra cukurs un 7 reizes jāspricē potes.. kas ir visu dienu,” stāsta mazais pacients.

Kamēr mazie veseļojas, viņu vecāki nu jau piekto gadu var apmesties speciāli izveidotajā vecāku mājā, un ik mēnesi šādu iespēju izmanto vismaz 65 pacientu mammas un tēti.

Dārza svētkos vēl pēdējo reizi kā pirmā lēdija piedalījās arī prezidenta kundze Dace Seisuma. Bērniem viņa bija sarūpējusi Jelgavas pusē audzētas zemenes, bet vecākiem – atgādinājumu, ka šad tad der aizskaitīt līdz 10.

”Es gribu mums visiem novēlēt, īpaši vecākiem, kuri daudz strādā, šodien šajā aizsardzības dienā, vienmēr atcerēties 10 zelta likumu – aizskaitīt līdz 10, un tikai tad sākt audzināt,” tā pavēstīja prezidenta kundze Dace Seisuma.