Daugavpils mēra krēslā nokļūst Rihards Eigims

3 komentāri
Daugavpils mēra krēslā nokļūst Rihards Eigims
Edijs Pālens / LETA

Pēc teātra izrādei cienīgām debatēm, šodien Daugavpilī ārkārtas sēdē no amata atbrīvots divus mēnešus mēra krēslā pabijušais Andrejs Elksniņš un par jauno Daugavpils mēru ievēlēts Rihards Eigims.

Eigima kandidatūru atbalstīja 10 Daugavpils domes deputāti, bet pieci bija pret. Jaunais Latvijas otrās lielākās pilsētas vadītājs pagaidām atturējās komentēt kādas būs viņa prioritātes mēra amatā.

“Es tagad nevaru jums atbildēt. Es pats nezinu. Domāju, ka tagad būs tā, ka pirmdienā vajag atkal sasaukt ārkārtas sēdi par pirmo vietnieku, otro vietnieku un mums vajag pamainīt komitejas sastāvu. Tas būs ko es pirmo izdaru,” sacīja Eigims.

Elksniņš amata zaudēšanu neuzskatot par zaudējumu un LNT ziņām atklāja, ka turpinās strādāt opozīcijā un “dos korumpantiem pa pirkstiem”.

Par Elksniņa noņemšanu no mēra amata šorīt nobalsoja deviņi Daugavpils domes deputāti, pret pieci un viens atturējās. Nu jau bijušajam domes vadītājam, saskaņā ar likumu domes ārkārtas sēde pēc opozīcijas pieprasījuma ir jāsasauc 2 nedēļu laikā.

Elksniņš to bija izvēlējies darīt sestdienā, lai uz atklāto domas sēdi izmantojot brīvdienu varētu ierasties Daugavpils domes deputātu uzticību zaudējušā mēra atbalstītāji, kuri viņu sagaidīja ar skaļām ovācijām un galvenokārt krievu valodā izkliedza atbalstošus saukļus. Brīžiem viedokļu apmaiņa starp Elksniņa atbalstītājiem un pretiniekiem izvērsās “augstos toņos”. Kādreizējais Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis šīs dienas ārkārtas sēdi nodēvēja par kārtējo Elksniņa sarīkoto propagandas šovu.

TOP komentāri

 • Ludmila
  +4 +3 -1

  Ludmila

  Vinjsh nav muusu meers! Zaaglis un nodeveejs! Vai ir normaali, ka meers nezina valsts valodu? Lai vinjsh deg ellee! Lai baidaas naakt ielaas! LNT kapeec neraadiijaat, kaa viss bija patiesibaa?
 • Jurijs Fedotovs
  +4 +2 -2

  Jurijs Fedotovs

  он мэр на бумаге.для людей он вор и предатель
 • Velga Alondere

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl