Komentāri

Par dalību Sīrijas konfliktā Latvijas pilsonim Mārtiņam Grīnbergam cietumā būs jāpavada četri gadi. Tā lēmusi Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa.

Mārtiņš Grīnbergs bija devies uz Sīriju, taču bruņotās sadursmēs kopā ar “Islāma valsti” neesot piedalījies. Tomēr tiesas ieskatā jaunietis ir pārkāpis likumu, prettiesiski piedaloties bruņotā konfliktā, tāpēc viņam piesprieda brīvības atņemšanu uz četriem gadiem.

Prokurore bija lūgusi piemērot bargāku – 11 gadu – cietumsodu. Grīnbergs savu vainu apsūdzībās nav atzinis. Puisis internetā bija reģistrējies kādā musulmaņu diskusiju forumā un aizrāvies ar islāma kalifāta ideju. Taču, ierodoties Sīrijā, sapratis, ka tomēr nevēlas saistīties ar “Islāma valsti”. Šis ir pirmās instances tiesas spriedums, kuru var pārsūdzēt.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl