Par bērnu veģetāru ēdināšanu PVD skolai uzliek naudas sodu un liek barot bērnus ar gaļu

16 komentāri
Par bērnu veģetāru ēdināšanu PVD skolai uzliek naudas sodu un liek barot bērnus ar gaļu
Ilustratīvs foto: Shubert Ciencia / Flickr

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par bērnu ēdināšanu ar veģetāro pārtiku sodījis Ikšķiles Brīvo skolu. Savukārt skola vērsusies tiesā, cīnoties par bērnu tiesībām uzturā nelietot gaļu.

Ikšķiles Brīvās skolas vadītāja Kristīne Liberta rāda skolas audzēkņu pašu rokām sarūpētos skolas dārza labumus – tur ir gan āboli, gan ķirši, gan mellenes. Jau piecus gadus šajā privātskolā bērni tiek baroti ar veģetāriem ēdieniem.

Kristīne Liberta, Ikšķiles Brīvās skolas vadītāja:
Kopš mums ir sava virtuve, mēs ar vecākiem izdiskutējām un nonācām pie secinājuma, ka mēs vēlamies, lai mūsu virtuvē gan ētisku, gan ekoloģisku apsvērumu dēļ nebūtu gaļas. Skolā gaļa tiek aizstāta ar dažādiem pākšaugiem, olbaltumvielas saturošiem pākšaugiem, tāpat arī piena produktiem, protams, tāpat arī olas mūsu ēdienkartē tiek iekļautas.

Ekrānuzņēmumi


Pārtikas veterinārais dienests skolai ir uzlicis 50 eiro lielu sodu par Ministru kabineta izstrādātu uztura normu nepildīšanu. PVD pārstāve norāda, ka vecāku paraksti nevar atcelt Ministru kabineta noteikumus.

Vienīgais oficiālais pamatojums tam, kāpēc bērnam sākumskolā var nenodrošināt pusdienas, kurās ir iekļauta gaļa, ir ārsta zīme par to, ka gaļu vai zivis viņš ēst nevar veselības problēmu dēļ.

Video