Par auto zādzību Rēzeknē policija aizturējusi divas aizdomās turamās personas

Pievienot komentāru
Par auto zādzību Rēzeknē policija aizturējusi divas aizdomās turamās personas

Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirknis par transportlīdzekļa zādzību aizturējis divas aizdomās turamās personas,  no kurām viena augusta beigās atbrīvota no ieslodzījuma vietas, informēja VP Latgales reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste Lāsma Kursīte.

Viņa pastāstīja, ka VP Latgales reģiona Rēzeknes iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki 16.septembrī saņēma informāciju, ka naktī uz 16.septembri Rēzeknē ir nozagts transportlīdzeklis – kādai personai piederošā automašīna “Audi Avant”.

Veicot operatīvo un izmeklēšanas pasākumu kopumu, tajā pašā dienā, “ROADPOL Drošības dienu” kontekstā veiktajā reidā zagtais transportlīdzeklis pamanīts. Turpat uz vietas, aizdomās par noziedzīgo nodarījuma paveikšanu, tika noskaidrotas un aizturētas aizdomās turamās personas – 1996. un 1997. gadā dzimuši vīrieši. Abi ir iepriekš sodīti un viens no viņiem atbrīvojies no ieslodzījuma vietas šī gada augustā.

Policija patlaban skaidro vīriešu saistību ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Šā gada, 18.septembrī Rēzeknes tiesa vienai no aizdomās turamajām personām piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Lasi vēl: Par Rīgas Centrālās stacijas tunelī izdarītu kabatzādzību policija aizturējusi iepriekš sodītu vīrieti

Saistībā ar šiem notikumiem personām draud kriminālatbildība.

Atbilstoši Krimināllikumam, par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.