Par 800 000 eiro mainīs Esplanādes celiņu segumu

3 komentāri
Par 800 000 eiro mainīs Esplanādes celiņu segumu
PAULA ČURSKTE, LETA

Rīgas pašvaldība beidzot gatavojas mainīt celiņu segumu pilsētas centrālajā parkā – Esplanādē, kur jau ilgstoši celiņi ir bīstamā stāvoklī un traucē pilsētnieku gaitām, vēsta TV3 Ziņas.

Esplanādē mainīs celiņu segumu, kas jau gadiem ir ļoti sliktā stāvoklī un apgrūtina rīdzinieku ikdienas gaitas, darbus sarežģī tas, ka vecās plāksnes ir kultūras mantojums.

Bedres, plaisas, kustīgi akmeņi un aizaugušas plākšņu starpas. Tāda ir realitāte Esplanādē, kas ir daļa UNESCO pasaules kultūras mantojuma. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas ieskatā, aizsargājamas ir betona plāksnes pie Raiņa pieminekļa kā padomju laika vēsturiskais mantojums, kuras remontdarbu laikā atjaunos, izlīdzinās un no pārējās teritorijas atdalīs ar granīta bruģakmeni.

Gājēju celiņu atjaunošanas darbus vispirms veiks zonā gar Kalpaka bulvāri, pusaplī ap Latvijas Mākslas akadēmijas ēku. Savukārt darbu otrajā kārtā seguma maiņa notiks, sākot no Kalpaka un Brīvības bulvāru stūra gar strūklakām un soliņiem līdz Raiņa piemineklim.

Celiņu segumu nomaiņas laikā plānots ieklāt vienādu betona bruģakmens segumu, uzstādīs 16 jaunus solus ar atzveltnēm un 18 atkritumu urnas.

Parkā sastaptie iedzīvotāji atzīst, ka šo vietu šķērso ar bažām, vai tik neizmežģīs potīti, un pauž izbrīnu, kādēļ pašvaldība gadiem nav spējusi šo teritoriju pašā Rīgas centrā sakārtot.

Agnese, iedzīvotāja

“Šinī posmā noteikti nav ok! Te jau var kaklu nolauzt, sevišķi, ja dāmas uz papēžiem, tāds segums ļoti bīstams. Asfaltēt noteikti nevajadzētu. Labāk, lai uztaisa ko līdzīgu, skaistu, kvalitatīvu, kā piederētos blakus Mākslas akadēmijai, citām svarīgām vietām.”

“Es esmu ļoti priecīga, ka tas beidzot notiks! Nav iespējams pat pastaigāt. Parks ir labs, apkārtne ir ļoti laba, diemžēl segums. Viss, kas saistīts ar ceļiem – tam nav jābūt vēsturiskajam mantojumam. Ja tas būtu vēl no romiešu laikiem, es vēl saprastu! Bet padomju… Šeit nav ko glābt!” piekrīt arī Darja.

Veicot seguma maiņas darbus, parkā netiks aizskartas vai bojātas esošās kultūras vērtības. Pašvaldībā uzsver, ka ar kultūras mantojuma uzraugiem ļoti veiksmīgi uzsākta sadarbība jau projekta izstrādes procesā. Aizkavēšanos gan var radīt nepieciešamība darbus saskaņot ar vairākām institūcijām – SIA “Tet”, AS “Sadales tīkls”, SIA “Rīgas meži”.

Edijs Pelšs, RD Mājokļu un vides departamenta pagaidu vadītājs

“Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde ir pretimnākoša, skaidrs, ka saistībā ar to, ka ir vairāk nekā 16 komunikāciju turētāju, ar kuriem jāsaskaņo paskaidrojuma raksti, tas aizņem savu laiku, pārvalde ir uzņēmusi mūs klātienē, esam ar viņiem tikušies parkā.”

Darbu laikā īpašu uzmanību pievērsīs teritorijai ap Raiņa pieminekli.

“Šī zona tiks atdalīta ar granīta bruģakmeni, bet visa zona tiks piepildīta ar 15x15x8 bruģakmeni, ja kāds no komunikāciju turētājiem uzskatīs, ka jāveic labojumi, tas tiks ņemts vērā. Tas ir dabīgs process, no kura nevaram izvairīties,” norāda RD Mājokļu un vides departamenta pagaidu vadītājs.

Esot labvēlīgiem laikapstākļiem, pirmo kārtu varētu pabeigt šogad, taču, ja saskaņojuma process ievilksies un būs auksts un lietains laiks, kas kavēs bruģa nomaiņu, darbus pārcels uz nākamo gadu un pabeigs 2022. gada periodā. Kopumā atjaunos 7092 kvadrātmetrus ceļu.

3 komentāri