Paplašināta skatītāju zona, jauna tirgošanās vieta – līdz Latvijas simtgadei Mežaparka estrāde iegūs jaunus vaibstus

1 komentārs
Paplašināta skatītāju zona, jauna tirgošanās vieta – līdz Latvijas simtgadei Mežaparka estrāde iegūs jaunus vaibstus

Mežaparka Lielās estrādes pārbūve rit pilnā sparā – skatītāju zona ir būtiski paplašināta, zem tās izveidota tirgošanās vieta. Būvnieki norāda, ka jau šobrīd darba grafiku ir apsteiguši par diviem mēnešiem un nākamvasar uz Simtgades dziesmu un deju svētkiem estrāde būšot kārtībā.

Tāpat tiek noraidītas bažas, ka steigas dēļ novārtā palikusi objekta drošība, būvdarbi tiekot regulāri pārbaudīti.

Mežaparka estrādes rekonstrukcijas pirmajā kārtā pārbūvēta tiek tikai skatītāju zona. Tā tiks divtik paplašināta, un pavisam kopā Dziesmu svētkus sēdvietās varēs baudīt 75 tūkstoši skatītāju. Savukārt koristu pusei klāt vēl neķersies, skatuve jaunu veidolu iegūs pārbūves otrajā kārtā – pēc simtgades dziesmu svētkiem.

Zem skatītāju zonas izbūvēts divstāvīgs laukums  – apmēram 5 tūkstošus kvadrātmetru lielajā platībā būs vieta tirgotājiem, kā arī atradīsies labierīcības. Tādējādi pārējā estrādē nerēgosies būdiņas, kā arī trokšņi no tirgošanās netraucēs baudīt koncertu.

Būvnieki pašlaik esot divus mēnešus priekšā noteiktajam grafikam, betonēšanas darbus plānots pabeigt oktobrī. Tāpat izbūvēta liela daļa no ārējiem inženiertīkliem un pievedceļiem. Rīgas domē atzīst, ka tieši uz estrādes celtniecības rēķina novārtā palikuši citi projekti galvaspilsētā.

Pirmās kārtas izmaksas kopā ar pievienotās vērtības nodokli ir 32 miljoni eiro, savukārt kopējās izmaksas par abām kārtām varētu sasniegt 77 miljonus eiro. Šobrīd radies sadārdzinājums ap 200 tūkstošiem eiro.

Būvnieki un pasūtītājs noraida bažas, ka ātrā tempa dēļ varētu tikt pieļautas liktenīgas kļūdas – objekta drošībai tiekot pievērsta liela vērība.

Mežaparka Lielās estrādes pārbūves pirmo kārtu plānots pabeigt nākamā gada 18. jūnijā, vien divas nedēļas pirms Simtgades dziesmu svētkiem.

1 komentārs