Komentāri

Tiks paplašināts tā sauktais “zaļais koridors”, kas pacientiem ar aizdomām par onkoloģisku slimību paredz ātrāku nonākšanu pie speciālista un ārstēšanas kursa uzsākšanu.

Valdība otrdien, 31. oktobrī, apstiprināja Veselības ministrijas sagatavotos grozījumus, kas jau šobrīd sarakstā iekļautās vienpadsmit diagnozes papildinās arī ar aizkuņģa dziedzera, aknas, žultsceļu un žultspūšļa, ādas, vairogdziedzera un vēl vairākām vēža diagnozēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Anda Čakša

Anda Čakša
veselības ministre

Ņemot vērā, ka mēs nevis vienkārši ieviesām “zaļo koridoru”, bet arī monitorējam, kā tas ir ieviests, atradām vairākas “šaurās vietas”, kas nepietiekami labi strādā. Tagad varēs nosūtīt ne tikai ģimenes ārsts, bet arī ginekologi, speciālisti RAKUS, PSKUS, Piejūras slimnīcā, Daugavpils slimnīcā, tādā veidā atvieglojot ceļu, kā vēl nonākt līdz “zaļajam koridoram”.

“Zaļais koridors” Latvijā tika ieviests pērnā gada oktobrī. Un vidēji katru mēnesi to izmanto līdz 400 pacientu.

Vienlaikus secināts, ka tā darbība visā ārstniecības posmā nav efektīva. Piemēram, ģimenes ārstiem ir grūtības pacientus pieteikt, jo slimnīcas ir grūti sazvanāmas, kā arī trūkst ārstējošā personāla.

Veselības ministre pauž pārliecību, ka daļu problēmu atrisinās ieplānotais veselības budžeta pieaugums.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl