Komentāri

Tiks paplašināts tā sauktais “zaļais koridors”, kas pacientiem ar aizdomām par onkoloģisku slimību paredz ātrāku nonākšanu pie speciālista un ārstēšanas kursa uzsākšanu.

Valdība otrdien, 31. oktobrī, apstiprināja Veselības ministrijas sagatavotos grozījumus, kas jau šobrīd sarakstā iekļautās vienpadsmit diagnozes papildinās arī ar aizkuņģa dziedzera, aknas, žultsceļu un žultspūšļa, ādas, vairogdziedzera un vēl vairākām vēža diagnozēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Anda Čakša

Anda Čakša
veselības ministre

Ņemot vērā, ka mēs nevis vienkārši ieviesām “zaļo koridoru”, bet arī monitorējam, kā tas ir ieviests, atradām vairākas “šaurās vietas”, kas nepietiekami labi strādā. Tagad varēs nosūtīt ne tikai ģimenes ārsts, bet arī ginekologi, speciālisti RAKUS, PSKUS, Piejūras slimnīcā, Daugavpils slimnīcā, tādā veidā atvieglojot ceļu, kā vēl nonākt līdz “zaļajam koridoram”.

“Zaļais koridors” Latvijā tika ieviests pērnā gada oktobrī. Un vidēji katru mēnesi to izmanto līdz 400 pacientu.

Vienlaikus secināts, ka tā darbība visā ārstniecības posmā nav efektīva. Piemēram, ģimenes ārstiem ir grūtības pacientus pieteikt, jo slimnīcas ir grūti sazvanāmas, kā arī trūkst ārstējošā personāla.

Veselības ministre pauž pārliecību, ka daļu problēmu atrisinās ieplānotais veselības budžeta pieaugums.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl