Pandēmijas laikā pieaudzis konfliktu skaits veikalos; biežāk uzbrūk apsargiem

2 komentāri
Pandēmijas laikā pieaudzis konfliktu skaits veikalos; biežāk uzbrūk apsargiem
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Tikmēr apsardzes firmas ziņo, ka pandēmijas laikā viņiem vairāk darba – īpaši tiem apsardzes darbiniekiem, kuri strādā tirdzniecības vietās. Biežāk nekā ierasts viņiem nākas lietot spēku, lai savaldītu agresīvus veikalu apmeklētājus.

Drošības nozares kompāniju asociācija, kas apvieno 3300 nozarē strādājošos skaidro, ka līdz ar Covid-19 pandēmiju pamatīgi pieaudzis sabiedrības stresa līmenis, un arvien biežāk cilvēki “nolaiž tvaiku” teju vienīgajā vietā, kur tiekas ar citiem cilvēkiem – veikalā. Turklāt daudzi pircēji strīdus un nopietnus konfliktus sāk tieši smagā alkohola reibumā.

“Rodas arvien vairāk konfliktsituāciju gan starp apmeklētājiem savā starpā, apmeklētājiem – darbiniekiem un apsardzes darbiniekiem. Notikuši uzbrukumi ar nazi, izvilkta gāzes pistole, vicināts ar pudeli. Tādas situācijas palielinās,” stāsta Drošības nozares kompāniju asociācijas valdes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks.

Konkrēta statistika par konfliktu skaitu nav vākta. Lielākoties apsargi ar konfliktiem tiekot galā paši, tikai galējas nepieciešamības dēļ iesaista likumsargus.

Valsts policijā komentārus par šo tēmu nesniedza, akcentējot, ka atsevišķas statistika par izsaukumiem uz tirdzniecības vietām netiek vākta. Rīgas pašvaldības policijā secināts, ka izsaukumu skaits nav audzis.

Apsargi novērojuši neierastu tendenci – starp zagļiem arvien biežāk ir pensionāri: “Ir pieaugusi senioru vecuma grupa. Ja iepriekš tas bija reti, tad tagad tieši vecāka gadagājuma cilvēki izdara zādzības mazumtirdzniecībā. Arī jaunieši, skolēni. Nav tā, ka mēģina nozagt desu, maizi, pienu, bet zog, sākot no avīzēm, alkohola, jebko!”

Par saviem vērojumiem iedzīvotāji aktīvi dalās sociālajos tīklos. “Pandēmijas laika nepārvaramā ēšanas kāre Liepājā – naktī jauniešiem iekārojās čipsus, izdauzīja veikala logu un paņēma. Pēc 5 minūtēm apsargi ēdelīgos liepājniekus pamanīja un nodeva likumsargiem, tālāk jau sabojāta biogrāfija,” tā “Twitter” raksta Aigars Prūsis.

Zem jautājuma zīmes pašu apsargu drošība. Aizturot vai no veikala izraidot agresīvus apmeklētājus, fizisks kontakts ir teju neizbēgams. Tomēr vienota standarta nozarē par aizsargmasku un cimdu lietošanu nav – katrs uzņēmums dara, kā grib.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā