Pandēmijas laikā krietni pieaudzis pieprasījums pēc kucēniem; augusi arī cena

0 Komentāru

Pandēmijas laikā krietni pieaudzis pieprasījums pēc dažādu šķirņu kucēniem. Rindā jāgaida vairāki mēneši un pat gads. Šāda tendence ir novērojama visā pasaulē. Tikmēr Latvijā augusi cena arī bezšķirnes kucēniem.

Tā, piemēram, sludinājumu portālā vācu aitu suņa kucēns bez ciltsrakstiem maksā 800 eiro. Pirms pandēmijas šādi kucēni maksāja divas reizes lētāk. Arī parastu bezšķirnes krancīšu cena pieaugusi vairākas reizes.

Pandēmijas laikā daudzi vēlas, lai ģimenē parādītos četrkājains mīlulis: tiek izķerti gan krancīši, gan suņi bez ciltsrakstiem, gan šķirņu kucēni. Pieprasījums ir lielāks par piedāvājumu. Kas attiecas uz šķirnes suņiem, tad rindas uz kucēniem garas, jo suņus nepāro pārāk bieži.

Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece norāda: “Vismaz mūsu organizācijā audzētāji nodarbojas ar selekciju, nevis ar pavairošanu. Līdz ar to ne katru kuci pāro katru gadu. Ir ļoti liels pieprasījums, jo cilvēki ir mājās, viņiem ir vairāk laika, un viņi saprot, ka ir īstais brīdis, kad var paņemt četrkājaino draugu ģimenē.”

Sertificētajās suņu audzētavās šobrīd kucēni tiek rezervēti vairākus mēnešus pirms viņu dzimšanas, stāsta Kinoloģiskās federācijas franču buldogu audzētavas īpašniece Ilze Pētersone-Godmane.

Viņas audzētavā “Rivera Pearl” ir 11 franču buldogi. Arī šajā audzētavā pēdējā metiena mazuļi bija rezervēti jau pirms savas dzimšanas.

“Un nav tā, kā mēs viņus uzreiz pārdodam. Mēs apskatāmies un atstājam labāko vaislas materiālu sev,” stāsta Pētersone-Godmane.

Laiks, kad jāizvēlas saimnieks savu suņu mazuļiem, Ilzei gan esot sarežģīts. It īpaši, kad sākās pandēmija.

“Jo es savas intervijas, tā es saucu sarunas ar potenciāliem īpašniekiem, ilgāku laiku noturu, un viņiem šķiet, ka es mēģinu viņus atrunāt no kucēna iegādes, jo man ir svarīgi, kā ies kucēnam, kad Covid-19 laiks beigsies, kad cilvēki atgriezīsies ierastajā ritmā,” saka Pētersone-Godmane.

Tāpēc šo soli – iegādāties tagad kucēnu – audzētavu īpašnieki lūdz nopietni pārdomāt. Tikmēr tendence, ka jāgaida rindā uz šķirņu kucēniem, vērojama visā pasaulē – gan Eiropā, gan Amerikā. To telefonintervijā atzina arī kavaliera karaļa Čārlza spaniels audzētavas īpašniece Milda Buša. Jelgavas novadā dzimušie kucēni šobrīd esot ļoti gaidīti arī ārvalstīs.

0 Komentāru