5 komentāri
Pamests un izdēdējis garspalvu britu runčuks izmisīgi meklē mājas
Foto: Dzīvnieku aizsardzības biedrība Trīnīte

”Jau paņemot runčuku rokās, saprotam, ka labi nebūs. Kauli duras rokās, liekas, ka runčukam sāp pat pieskārieni,” tā ziņo Dzīvnieku aizsardzības biedrība Trīnīte, kas savā aprūpē pieņēmusi izbadējušos un pamestu garspalvu britu (vai vismaz šīs sugas tuvu ”radinieku”) runčuku.

Kaķis Valmierā, Stacijas ielā, pie daudzdzīvokļu nama, cenšoties atrast ko ēdamu, ”uzrunāja” katru garāmgājēju, taču neveiksmīgi, jo neviens zilajam kaķītim palīdzību nesniedza. Tā tas bija līdz brīdim, kad runčuku pamanīja Sarmīte, kas kaķīti nogādāja Dzīvnieku aizsardzības biedrībā Trīnīte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veterinārajā klīnikā ļaunākās aizdomas par kaķa veselību apstiprinās. ”Runčuka garais, skaistais kažociņš savēlies vienā gabalā, veterinārārstei pat sagādā grūtības tā noskūšana, jo pinkas ir ļoti, ļoti tuvu ādai. Varam tikai iztēloties, kādas sāpes runčukam rada šādi savēlies kažociņš…” raksta biedrības Trīnīte pārstāvji.

”Kad runčuks tiek noskūts, paveras vēl baisāka aina – trīs gadu laikā, kamēr sniedzam palīdzību nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, tik ļoti izkāmējušu, izvārgušu kaķīti mums nebija nācies redzēt. Runčuks ir dzīvs skelets, apvilkts ar ādu. Ar aci pat iespējams saskatīt palielinātās nieres,” ziņo dzīvnieku draugi.

Tāpat veterinārārsti apstiprina, ka runčuks ir stipri atūdeņojies, viņu moka caureja pēc katra apēstā kumosa. ”Cik ilgi runčuks šādā stāvoklī ir klaiņojis, mēs nezinām. Šobrīd ir ļoti būtiski veikt asins analīzes, lai saprastu kādā stāvoklī ir runčuka organisms un nozīmētu vispareizāko, saudzējošāko ārstēšanu,” ziņo dzīvnieku aizsardzības biedrības pārstāvji

”Par spīti šim visam, ko runčukam nākas pārciest, runčuks nav zaudējis uzticību cilvēkam, un ļoti vēlas tikt samīļots. Vien reizēm runčukam uznāk agresijas lēkmes, mēs gan nezinām, vai no sāpēm vai no tā, ka savā laikā runčuks ticis vardarbīgi ietekmēts,” raksta Trīnīte pārstāvji.

Mums ļoti gribētos cerēt, ka runčuks ir nomaldījies no mājām un saimnieki viņu gaida. Tas gan ir maz iespējams, bet ja nu… Runčuks tika atrasts Valmierā, Stacijas ielā. Ja kāds runčuku atpazīst, lūdzu sazinieties ar Trīnīte pārstāvjiem pa e-pastu: biedriba.trinite@gmail.com.

“Tāpat ļoti lūdzam atbalstīt runčuka ārstēšanās izmaksas. Runčukam jāveic asins analīzes, jāēd tikai ārstnieciskā barība, jālieto medikamenti un jāatrodas stingrā veterinārārstu uzraudzībā,” ziņo biedrības pārstāvji.

Ziedojumu konts:
Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Trīnīte”
AS SEB BANKA
LV40UNLA0050018620445
Reģ. Nr.40008190018
SWIFT kods: UNLALV2X

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl