Komentāri
Pamest visu un ceļot apkārt pasaulei? Astoņi padomi, kā ceļot un pelnīt naudu iztikai vienlaikus!

Daudzi no mums vēlas pamest savu ierasto darba vietu un ceļot apkārt pasaulei. Skan gandrīz neticami, jo par kādu naudu to darīt, ja nav iekrājumu? To dara tūkstošiem cilvēku visā pasaulē, kuri pametuši savu ikdienu un devušies izzināt pasauli un iepazīt citus apvāršņus. Uzzini, kā iespējams nopelnīt ceļojot…

Lēto ceļojumu eksperts un bloga TravelFree.info  izveidotājs Edgars Plešs apkopojis astoņus padomus, kā ceļot un pelnīt naudu ceļošanai vienlaikus.

1. Pasniegt nodarbības

Šis ir viens no labākajiem veidiem, kā nopelnīt naudu, kamēr Tu ceļo. Ja vēlies pasniegt nodarbības, dalīties savās zināšanās un vienlaikus pelnīt naudu, sāc ar domām par to, kas Tev labi padodas? Gleznošana, joga, ģitāra spēlēšana? Jautā viesnīcām, hosteļiem, vai vari par nelielu summu mācīt tajā viesus. Iespējams, Tevi tas pārsteigs, bet šī ir ļoti izplatīta prakse dienvidu zemēs, kur iegūt šāda veida piepelnīšanos ir daudz vieglāk nekā, piemēram, Eiropā.
 

2. Mazgāt traukus vai arī darīt kādus citu viesnīcu / hosteļu papildarbus

Lai uzturētos bez maksas hosteļos, daudzas naktsmītnes pasaulē nāk pretī un piedāvā izmitināšanu bez maksas, ja viesis palīdz saimniecības darbos. Tie varbūt arī ļoti sīki darbi, kuri var aizņemt ļoti nelielu daļu no dienas.

3. Mācīt angļu valodu

Šis ir viens no populārākajiem nopelnīšanas veidiem ceļojot. Nopelnīt pat varot pat ļoti labi, ja tās ir Āzijas valstis, kurās dzīvošana daudzkārt ir salīdzinoši lēta. Liela priekšroka ir TESOL, TEFL, IELTS valodas sertifikāta ieguvējiem, kuri var pierādīt savas zināšanas ar starptautiskiem diplomiem. Daudzi atpazīstami blogeri, kuri ceļo pa pasauli un pelna naudu, rakstot blogu, sākuši tieši ar angļu valodas mācīšanu.

4. Uzsākt mazo “biznesu”

Šūt kleitas, veidot rotas, darināt sveces. Tās ir tikai dažas idejas, kuras Tu vari mēģināt. Izmēģini spēkus veidojot blogu, ar laiku iespējams nopelnīt, ja ir pietiekami liels mājas lapu apmeklētāju un sekotāju skaits. Ja nezini, kā uzsākt veidot blogu, šeit ir paraugs, kā to viegli īstenot.

5. Darbs saimniecībās

 Izmantojot dažādas interneta vietnes, kā, piemēram, vietās, piemēram, workaway.info palīdzēs Tev atrast darbu apmaiņā pret bezmaksas izmitināšanu. Ja ir vēlme nokļūt Austrālijā, Tu vari pieteikties  darba vīzai un saņemt minimālo algu (12 eiro/stundā) darbam lauku saimniecībās. Vairāk par vīzu iegūšanas iespējām uzzini šeit.

6. Kļūsti par gidu

Ja esi iedzīvojies kādā no vietām, tad Tu jau pārzini apkārtni un labākās vietas. Tu vari kļūt par gidu tūristiem, piedāvājot nelielas pastaigas, zināsi labākos ieteikumus pilsētas un reģiona apskatei. Lieliski, ja pārzini vairākas valodas, tas noteikti dos lielāku iespēju būt noderīgam.

7. Kļūsti par bārmeni / viesmīli

Diezgan populārs pelnīšanas veids ārzemēs, īpaši kūrortos. Iespējams labi nopelnīt, jo var cerēt uz tējas naudām, kas atkarīgs no katra paša apkalpošanas.

8. Darbs tiešsaistes vidē

Tas sākumā var būt grūti, bet daudzi to dara. Jūs varat veikt darbus no jebkuras vietas pasaulē ar interneta savienojumu, izmantojot mājaslapas, kā Fiverr, FreelancerUpWork. Rediģējiet dokumentus, izstrādājiet web dizainu, tulkojiet tekstu un vēl ļoti daudz darba iespēju, kuras vari aplūkot šajos portālos.

Lasi vēl