Pamainījies pašvaldību saraksts, kuras no pirmdienas 1.-4. klašu skolēniem atsāks mācības klātienē

1 komentārs
Pamainījies pašvaldību saraksts, kuras no pirmdienas 1.-4. klašu skolēniem atsāks mācības klātienē

Pamainījies to pašvaldību ar zemu saslimstības rādītāju saraksts, kuras no pirmdienas 1.-4. klašu skolēniem atsāks mācības klātienē, jo tas veidots pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem uz ceturtdienu, 18. februāri, aģentūra LETA noskaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

IZM informēja, ka atbilstoši SPKC datiem uz ceturtdienu no pirmdienas darbu klātienē varēs sākt Alsungas, Auces, Burtnieku, Cesvaines, Dagdas, Durbes, Ērgļu, Ķeguma, Krustpils, Kuldīgas, Mālpils, Mērsraga,  Naukšēnu, Neretas, Pāvilostas, Pļaviņas, Rūjienas, Salacgrīvas, Saulkrastu, Siguldas, Skrīveru, Skrundas, Tērvetes, Vecumnieku un Vecpiebalgas novadu skolas.

IZM atgādināja, ka SPKC katru trešdienu nodrošinās aktuālāko informāciju par saslimstības rādītājiem pašvaldībās, ko publicēs oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. SPKC informācija ļaus monitorēt saslimstības pieauguma tempus un pašvaldību atbilstību “drošas skolas” principam.

Savukārt ik pēc divām nedēļām tiks vērtēts kopumā, kuras pašvaldības drīkst turpināt klātienes mācības skolās.

Jau vēstīts, ka no nākamās pirmdienas, 22. februāra, klātienes mācības 1.-4. klasei varēs atsākt skolas no 25 pašvaldībām. Vēl pirms tam izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska pieļāva, ka mācības klātienē varētu atsākt skolas no 20 pašvaldībām.