Palielinoties Covid-19 gadījumu skaitam, Francija nosaka stingrākas ieceļošanas prasības

0 Komentāru
Palielinoties Covid-19 gadījumu skaitam, Francija nosaka stingrākas ieceļošanas prasības
EPA/SCNAPIX

Francija ceļotājiem no vairākām Eiropas valstīm, kas nav pilnībā vakcinēti, pieprasīs uzrādīt negatīva Covid-19 testa rezultātu, kas veikts 24 stundu laikā, sestdien, 17.jūlijā, pavēstīja valdība.

Jaunā prasība attieksies uz cilvēkiem, kas iebrauc no Lielbritānijas, Spānijas, Portugāles, Kipras, Grieķijas un Nīderlandes.

Noteiktumi stāsies spēkā naktī uz svētdienu pusnaktī, teikts premjerministra Žana Kasteksa paziņojumā.

Līdz šim cilvēkiem, kas iebrauc no Lielbritānijas, bija jāuzrāda negatīva Covid-19 testa rezultāts, kas veikts 48 stundu laikā.

Ieceļotājiem no Spānijas, Portugāles, Kipras, Nīderlandes un Grieķijas bija jāuzrāda 72 stundu laikā veikta testa rezultāts.

Cilvēkiem, kas ir pilnībā vakcinēti ar kādu no Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinātajām vakcīnām – “Pfizer/BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” vai “Johnson & Johson” -, nebūs jāuzrāda testa rezultāts, norādīja premjers.

Šāds izņēmums noteikts, jo “vakcīna ir efektīva pret vīrusu, konkrēti pret tā delta variantu”, teikts paziņojumā.

Tunisija, Mozambika, Kuba un Indonēzija iekļautas Francijas “sarkanajā sarakstā”.

Ceļotāji no “sarkanā saraksta” valstīm var iebraukt Francijā vienīgi īpašos gadījumos, un pat vakcinētiem ceļotājiem pašizolācijā jāpavada septiņas dienas.

Jaunie pasākumi ieviesti, vairākām Eiropas valstīm izvēršot cīņu pret Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu, kas lielā mērā tiek skaidrots ar vīrusa delta varianta izplatību kontinentā.

Jauno Covid-19 gadījumu skaits pēdējo nedēļu laikā pieaudzis arī Francijā, un piektdien tas sasniedza teju 11 000.

Francijā vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu saņēmuši 35,5 miljoni cilvēki –  nedaudz vairāk kā puse no iedzīvotāju kopskaita.

0 Komentāru