Komentāri

Tuvojoties karstākajam ceļojumu laikam, Ārlietu ministrija (ĀM) sākusi informatīvo kampaņu, lai pievērstu uzmanību riskiem, ar ko var nākties saskarties ārvalstīs. Joprojām simtiem ceļotāju savai drošībai pievērš nepietiekamu uzmanību un dažkārt arī muļķīgas aizmāršības dēļ iekuļas nepatikšanās. Nav arī mazinājusies mūsu valsts piederīgo vēlme viegli nopelnīt, iesaistoties narkotiku kontrabandā.

Informatīvajā akcijā ar nosaukumu “Ceļo droši”, ĀM apkopojusi 10 “baušļus”, kas noderēs ikvienam, kas nolēmis doties ceļojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tostarp pirms došanās uz ārzemēm cilvēki tiek mudināti nokārtot Eiropas Veselības apdrošināšanas karti, iegādāties arī ceļojuma apdrošināšanu, neaizmirst līdzi paņemt pasi, kā arī reģistrēties konsulārajā reģistrā, īpaši, ja brauciens plānots uz kādu potenciāli bīstamu valsti. ĀM mājaslapā ir ievietoti 108 ceļojumu brīdinājumi gan par atsevišķām valstīm, gan to teritorijām.

“Mēs aizvien vairāk un biežāk sastopamies ar teroraktiem, ar sajūtu, ka nekur nav droši, tāpēc mēs aicinām nepulcēties, kur daudz cilvēku, un esam izvietojuši informāciju par galamērķiem, kur nevajadzētu doties. Tradicionāli tas ir Āfrika, atsevišķi reģioni, Sudāna,” norāda ĀM Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa.

Uzturoties ārzemēs, Latvijas iedzīvotāji nepatikšanās iekuļas regulāri – tostarp, dodoties uz eksotiskajām valstīm ir piemirsts par vakcinēšanos, cilvēki pazaudē naudu, dokumentus, ir arī nāves gadījumi. “Šogad līdz jūnijam miruši 59, tendence ir augoša, aizturēti 106, tostarp 16 par narkotranzītu,” apliecina ĀM pārstāve.

Tieši iesaistīšanās narkotiku pārvadāšanā joprojām ir satraucoša tendence. Īpaši slikta situācija ir gadījumos, ja cilvēks noziegumā tiek pieķerts trešajās valstīs. “Sodi var būt visbargākie – sākot ar nāvessodu, arī mūža ieslodzīšanu. Apcietinājuma apstākļi nereti ir tālu no vispārpieņemtajām normām,” norāda Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Par narkotiku pārvešanu cilvēkiem tiek solīta atlīdzība no 500 līdz par 3000 eiro. Tomēr, pat ja ar narkotikām izdodas iekļūt lidmašīnā, ir liela iespēja tapt pieķertam no tās izkāpjot. Rīgas lidostas darbiniekiem šajā ziņā palīdz īpaši apmācīti suņi.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl