“Paliec uz vietas, neej prom!” Psiholoģes padomi, kā pasargāt bērnus

0 Komentāru

Ir dažādi veidi, kā vecāki var pasargāt savus bērnus no nelaimes, taču svarīgi saprast, ka bērnu uzvedības dažādos vecuma posmos ir atšķirīga, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas psiholoģe, psiholoģijas doktorante Inesa Elsiņa. 

Viņa norāda, – svarīgi, lai vecākiem būtu zināšanas par bērnu attīstību.

“Bērns nav pieaugušais. Bērns rīkojas atsevišķi. Brīžiem to neaptveram un nezinām. Bērna kognitīvie procesi visu laiku ir attīstības procesā. To, ko prot bērns trīs gadu vecumā, neprot bērns viena gada vecumā. Piemēram, domāšanas procesi, izpratne par to, kas ir sekas. Ja septiņgadīgais to var izsecināt, tad trīsgadīgs bērns ne,” min Elsiņa.

Tāpat viņa akcentē, – jo mazāks bērns, jo lielākas vecāku atbildība par to, kā bērns tiek uzraudzīts.

Lai pasargātu bērnus no pazušanas riskiem, Elsiņa iesaka vecākiem izmantot dažādas mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas. Tāpat svarīgi ir ar bērniem pārrunāt, kā rīkoties noklīšanas vai pazušanas gadījumā.

“Dažādu vecāku rīcībā ir dažādi rīki. Viens no mūsdienās drošākajiem un mūsdienīgākajiem risinājumiem ir viedierīces. Mēs zinām, ka ir dažādi viedpulksteņi, mobilās aplikācija, dažādi piekariņi, kas var palīdzēt izsekot, kur ir bērns,” skaidro Elsiņa.

Trīs gadus veciem bērniem esot diezgan tipiski noklīst no vecākiem, tādēļ psiholoģe iesaka iemācīt tādas frāzes kā – “neej prom, paliec uz vietas”, jo svarīgi, lai pazušanas gadījumā bērns nesāk klaiņot.

Savukārt nedaudz vecākiem bērniem, piemēram, septiņgadniekiem, jāiemāca tas, ka šādos gadījumos jālūdz palīdzība apkārtējiem.

0 Komentāru