Palīdzi savākt 300 eiro pensionārei, lai viņa var samaksāt par slimnīcu!

24 komentāri
Palīdzi savākt 300 eiro pensionārei, lai viņa var samaksāt par slimnīcu!
Foto: LETA

Pēc divu gadu gaidīšanas 62 gadus vecā Līga nu ir sagaidījusi savu kārtu valsts dotētai operācijai, taču pensionārei nepieciešami 300 eiro, lai samaksātu par pēcoperācijas periodu slimnīcā.

1953. gadā dzimusī Līgas kundze ir otrās grupas invalīde – viņai ir garīgās veselības traucējumi. ”Šobrīd ir tā, ka pēc divu gadu gaidīšanas rindā uz valsts dotēto operāciju, beidzot ir pienākusi Līgas kundzes kārta un 2. martā viņai jādodas uz operāciju. Vajadzīga gūžas locītavas endoprotezēšana,” skaidrots labdarības organizācijas Facebook lapā.

”Samaksāt par pēcoperācijas periodu slimnīcā Līgas kundze pati nevar un paiet arī drīz vairs nevarēs. Pretsāpju zāles arī vairs nelīdz, sāpes ir grūti paciešamas un nepāriet ne dienu, ne nakti,” rakstīts Facebook lapā Charity for children Snowflake.

Provizoriskās izmaksas par uzturēšanos slimnīcā tiek lēstas apmēram 300 eiro apmērā.
Pašvaldības dome palīdzēt nevar, jo Līgas kundzes pensija ir lielāka, nekā pašlaik paredz pašvaldības normatīvie akti nepieciešamo personas ienākumu minimumu pabalsta saņemšanai ārstniecības izdevumu segšanai.

”Līga ir vientuļš cilvēks, viņai nav neviena piederīgā. Viņa ir jauka, klusa un ļoti gudra sieviete. Trauksmes sajūta, nedrošība par finansēm, aizstāvja un padomdevēja neesamība un ikdienas neciešamās sāpes liek justies nevienam nevajadzīgai, bet enerģija un drosme nepadoties viņai ir milzīga! Maz cilvēku ar tādu raksturu,” rakstīts sociālajā tīklā.

”Pēc kāda laika būs nepieciešama arī otras gūžas locītavas operācija, līdz tam ceram, ka būs izmaiņas normatīvajos aktos, lai pagasts spētu palīdzēt, – Līga neatlaidīgi cenšas darīt zināmas viņas un viņas situācijai līdzīgās nonākušo cilvēku problēmas pašvaldības vadībai,” raksta labdarības organizācija.

Līgas kundzei ir arī slimnīcas parāds, kuru palēnām Līga pati no savas minimālās pensijas dzēš, tas pilnībā jānomaksā līdz 19. februārim. Šo naudiņu sola saziedot viņas pašvaldības iedzīvotāji.

Ziedojumu iespējams pārskaitīt uz pašnodarbinātās personas kontu: Santa Joma, ar norādi “ziedojums Līgas kundzei” LV02HABA0551017928103, jautājumu gadījumos, lūdzu, sazinieties ar Charity for children Snowflake vai ar Signe Frikausa.

Foto: Facebook/Charity for children Snowflake

Foto: Facebook/Charity for children Snowflake