Palīdzēsim sasniegt Latvijas mērķi kļūt par tīrāko valsti pasaulē

Pievienot komentāru
Palīdzēsim sasniegt Latvijas mērķi kļūt par tīrāko valsti pasaulē
FOTO: LETA

Šogad visā Latvijā reģistrētas apmēram 1500 talkas vietas, kas sauc pēc atkritumu savākšanas un apkārtnes sapošanas, tādēļ katra palīdzīga roka būs noderīga. Oficiālajos talkošanas punktos organizatori būs sagādājuši zilus atkritumu maisus un nodrošinās to izvešanu, pašiem talciniekiem nepieciešams vien piemēroti apģērbties un neaizmirst par darba cimdiem. Lielās talkas vadītāja teic – lai arī Latvija ik gadu kļūst arvien tīrāka, ir arī melnie punkti.

Pērn kopumā savākts ap 1 800 tonnām atkritumu. Lielākoties  – PET un stikla pudeles, kā arī papīra un plastmasas iepakojumi. Gadījies gan arī uziet spridzekļus un akordeonu. Pērn visaktīvāk tulkotāji darbojušies Latgalē, vietējie teic –  lielā talka kļuvusi par neatņemamu nodarbi pavasarī.

Tiek lēsts, ka šogad talka pulcēs apmēram 200 tūkstošus iedzīvotāju, kas līdz ar to būtu jauns talcinieku rekords Latvijā. Jāpiebilst, ka  šajā nedēļas nogalē talkosim ne tikai mēs, bet arī vairākas citas Eiropas valstis, tomēr Latvija nospraudusi mērķi līdz 2018.gadam kļūt par tīrāko valsti pasaulē, to panākt var palīdzēt ik viens no mums.