Pagrieziens suņu čipu sāgā: mīluļus nedrīkstēs čipēt PVD un patversmju darbinieki!

0 Komentāru
Pagrieziens suņu čipu sāgā: mīluļus nedrīkstēs čipēt PVD un patversmju darbinieki!
David Locke/Flickr

Noraidīts priekšlikums suņu obligāto čipēšanu uzticēt veikt ne tikai veterinārārstiem, bet arī  Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektoriem un dzīvnieku patversmju darbiniekiem.

Saeima ceturtdien, 8. septembrī, apturēja likuma labojumu tālāk virzību, kas paredzēja paplašināt čipēšanas veicēju loku. Par šādu izmaiņu nepieciešamību iestājas Zemkopības ministrija, norādot, ka PVD inspektoru iesaistīšana šo pakalpojumu padarīs pieejamāku ārpus pilsētām un samazinās cenas. Šo nostāju no Saeimas tribīnes aicināja atbalstīt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Armands Krauze, Saeimas deputāts:

Šobrīd ir izveidojusies situācija, ka šīs tiesības ekskluzīvi ir piešķirtas tikai vetārstiem, un tā tas ir. Vetārsti faktiski pateicoties mums, var gūt peļņu, un cenu nosaka vetārsti. Diemžēl atsevišķos gadījumos un pat ziņas, ka vakar vēl par suņu čipēšanu vetārsts prasīja 50 eiro. Un jūs padomājiet, vai cilvēki, kuri dzīvo pilsētās un laukos, un kuriem ir vairāki suņi lauku viensētās, vai viņi spēj samaksāt šādu naudu.

Savukārt idejas oponenti norāda uz risku, ka, ļaujot suņus čipēt arī PVD inspektoriem, tiks kropļota konkurence.

Ingūna Rībena, Saeimas deputāte, VL-TB/LNNK:

Vai mākslīgi izveidota sistēma, kurā piedalās valsts institūcijas, algoti darbinieki, var radīt godīgu konkurenci ar veterinārārstu, kurš nesaņem valsts budžeta finansējumu par savu darbu? Un, vai ieviešot šādu kārtību, mēs panāksim pakalpojuma cenas samazināšanos? Varbūt šajā konkrētajā pakalpojumā jā, bet kā tas ietekmēs citus veterinārārstu sniegtos pakalpojumus un cenas?

Suņu čipēšana ir obligāta prasība. Saskaņā ar valdības lēmumu, visiem suņiem ir jābūt čipētiem un reģistrētiem datubāzē līdz gada beigām.

Video

Save

0 Komentāru