Pagalmi pārvēršas miskastēs, jo neapdomīgi šoferi bloķē ceļu “atkritumu mašīnām”

0 Komentāru
Pagalmi pārvēršas miskastēs, jo neapdomīgi šoferi bloķē ceļu “atkritumu mašīnām”
Ilustratīvs foto: LETA

Atkritumu izvedējs nevar piekļūt miskastu konteineriem, jo māju iedzīvotāji saliek savas automašīnas tā, ka nedz atkritumu izvedēji, nedz operatīvais transports nemaz netiek iekšā iekšpagalmā. Vairāku Rīgas mikrorajonu iekšpagalmi sāk līdzināties cūku kūtīm – atkritumi tur krājas piecas vai pat septiņas dienas, lai arī to izvešana ir paredzēta katru dienu.

Sētniece Anna cer, ka atkritumu izvedējam dienā, kad viņas pagalmā viesojas 900 sekundes, izdosies iebraukt viņu iekšpagalmā Ķengaragā. Iepriekšējā dienā šoferim tas nebija izdevies. Konteineri tagad jau ir pilni līdz malām.

Anna, sētniece:

Nesen bija gadījums, ka atkritumu izvedējs mēģināja iekšpagalmā tikt četras dienas pēc kārtas. Nevarēja izbraukt! Nav taču iespējams noķert to brīdi, kad visas mašīnas būs izbraukušas no pagalma. Vienīgā iespēja laikam ir likt zīmi ”apstāties aizliegts”. Drīz sāksies ziema, un tad jau vispār nevarēs iebraukt mūsu pagalmā.

Piemēram, atkritumu izvedēja šoferim Nikolajam Prokofjevam adrese Maskavas iela 425 ir labi zināma. Šeit viņš cenšas tikt iekšā vairākas reizes dienā. Dienā, kad pagalmā atbraukusi 900 sekunžu komanda, šoferis mēģina izlavierēt starp divām vieglajām mašīnām – to īpašnieki nav aizdomājušies, ka atkritumu izvedējam un operatīvajam transportam šajā šaurajā vietā būs problemātiski iebraukt. Nikolajam ir veiksmīga diena, un viņam izdodas iebraukt pagalmā ar pirmo reizi. Tas aizņēma 10 minūtes laika, taču dažkārt gadās arī tā, ka jāmēģina vismaz pusstunda, un arī tad tas neizdodas.

Nikolajs Prokofjevs, atkritumu izvedēja šoferis:

Ja ir paveicies un esi iebraucis pagalmā, tas vēl nenozīmē, ka tikpat viegli sanāks izbraukt ārā. Kamēr atbrīvojam konteinerus no atkritumiem, mājas iedzīvotāji jau paspēj salikt priekšā savus auto. Dažreiz nākas gaidīt pat 40 minūtes, kamēr tiek atrasti to automašīnu šoferi, kuru dēļ esmu iesprostots pagalmā.

Saskaņā ar likumu piekļuvi iekšpagalmiem būtu jānodrošina mājas apsaimniekotajam, taču tas var arī neizdoties, stāsta kooperatīva Koknese vadītāja Ilze Ivanova.

Blakus māju iedzīvotāji ir pieraduši likt savas mašīnas pie mājas un uz lūgumiem nelikt savus auto tur, kur operatīvais transports netiek iekšā, nereaģē.

Ilze Ivanova, DZĪKS Koknese vadītāja:

Policija saka, – ja vieglā mašīna tiek garām, tad nekādu problēmu nav. Taču uz jautājumu, kā tad atkritumu izvedējs var tikt iekšā šādā sētā, viņi atbild, ka tā esot mūsu problēma, mums pašiem ir jānodrošina viņiem piekļuve.

Padomju laikā celtajām mājām neplānoja plašas piebrauktuves, un tolaik arī auto bijis krietni mazāk.

Šādas piekļuves problēmas iekšpagalmos ir teju vai visām galvaspilsētas atkritumu apsaimniekošanas kompānijām. Risinājumu atrast pagaidām nav izdevies. Lai problēmu risinātu, ir jārunā ar iedzīvotājiem, atzīst apsaimniekošanas uzņēmumu pārstāvji. Taču iedzīvotāji uz sapulcēm nāk kūtri un reti, bet neizvestie atkritumi tikmēr krājas.

Vairāk skaties video!

0 Komentāru