Pagājušajā gadā dzemdībās Latvijā gājušas bojā 11 sievietes

3 komentāri
Pagājušajā gadā dzemdībās Latvijā gājušas bojā 11 sievietes
Foto: Weird Beard/Flickr

2015. gadā vien Latvijā dzemdībās mira 11 sievietes. Tas ir katastrofāls rādītājs, vēsta TV3 Ziņas, kas jau iepriekš vēstīja par traģēdiju Tukumā, kur dažas stundas pēc dzemdībām līdz nāvei noasiņoja jaunā māmiņa Kristīne.

Pēc dzemdībām bojāgājušās Kristīnes tuvinieku advokāts Ronalds Rožkalns uzskata, – šis fakts apliecina daudz plašāku problēmu Latvijas medicīnā. ”Katastrofālais ārstu trūkums, īpaši reģionos, novedis pie situācijas, ka rezidenti ir lētais darbaspēks, kas aizpilda ārstu trūkumu,” domā Rožkalns.

Veselības inspekcija TV3 Ziņām norādījusi – dzemdībās mirušo sieviešu skaits Latvijā ir ļoti augsts. Salīdzinājumam – 2014. gadā dzemdībās gājušas bojā trīs sievietes. Turklāt Latvijai šajā jomā ir sliktākie rādītāji Baltijā un vieni no sliktākajiem Eiropas Savienībā.

Pēc “melnā gada” dzemdniecībā Veselības ministrija ir uzdevusi īpaši pievērsties māšu mirstības samazināšanai Latvijā.

Janvāra beigās Veselības inspekcija pabeidza izmeklēšanu Tukuma traģēdijas lietā un iepazīstināja ģimeni ar atzinumu. Taču tur izlasītais sašutumu par notikušo tikai vairojis, tāpēc viņi to pārsūdzējuši inspekcijas vadītājai. Ieraksti medicīniskajā dokumentācijā un ārstu liecības liek šaubīties, vai tad, kad sākās sarežģījumi, ginekoloģe vispār bija klāt.

Plašāk par šo tematu – lasi šeit!

Tukuma nāve pēc dzemdībām: kad sieviete noasiņoja, ārsta nebija klāt

Ir pagājis pusgads kopš traģēdijas Tukuma slimnīcā, kad, laidusi pasaulē savu otro bērnu, ārstu klātbūtnē noasiņoja jauna sieviete. Veselības inspekcija ir pabeigusi lietas izmeklēšanu un toreizējai Tukuma dzemdību nodaļas vadītājai piemērojusi administratīvo sodu, bet mirušās sievietes ģimene ir sašutusi. Tas esot pārāk maigs sods neizmērojamam zaudējumam.

Video

3 komentāri