Pagājis gads, kopš nelikumīgi izzāģēja mežu Pierīgā, taču vainīgie joprojām nav atrasti

1 komentārs
Pagājis gads, kopš nelikumīgi izzāģēja mežu Pierīgā, taču vainīgie joprojām nav atrasti
Foto: F64

Pagājis gads kopš netālu no Rīgas – vietā, kurai dienā garām brauc tūkstošiem automašīnu, – dažu stundu laikā nelikumīgi tika izzāģēts vismaz hektārs augstvērtīga meža. Šī vieta joprojām ir nepievilcīga, un vainīgie pagaidām vēl nav noskaidroti. Cik tālu pavirzījusies izmeklēšana šajā lietā?

Dārziņu iedzīvotāji jau gadu staigā garām cirsmai, kur kādreiz auga priedes. Šokējošā koku izciršana jau piemirsusies, taču joprojām ir neizpratne par to, kā iespējams bez saskaņošanas gaišā dienas laikā izzāģēt hektāru meža. Policija turpina izmeklēšanu un atzīst, ka šī lieta ir sarežģīta un darbietilpīga. Tiek veiktas grāmatvedības un parakstu ekspertīzes, jo krāpnieki, visticamāk, vēlējušies viltot dokumentus un pārdot, it kā apbūvei piemērotu zemes gabalu.

Pirms gada LNT filmēšanas grupa notikuma vietā pārsteidza mežstrādniekus, kuri centās izvest nogāztos kokus. Baļķi pēc tam ilgu laiku gulēja zemē un trūdēja. Tagad koki aizvesti, bet atbildīgi par cirsmu un tās atjaunošanu ir īpašnieki.

Foto

Gada laikā, kopš nelikumīgi tika izcirsts mežs, teritorija pamazām aizaug krūmiem. Skaista priežu meža vietā, kas te bija kādreiz, tagad paveras postaža. Mežzine norāda, ka zemei zonējuma maiņu mainīt nav iespējams, tas ir mežs, un likums nosaka, ka pēc pieciem gadiem īpašniekam jāiestāda jaunas priedes, pirms tam iztīrot teritoriju no krūmiem.

Policijā skaidro, ka lietas, kurās tiek veidotas noziedzīgas kaskādes ar īpašnieku maiņām, uzņēmumu, pirkšanu un pārdošanu, pēdējā laikā ir ļoti daudz, un tās ir darbietilpīgas – līdzīgi, kā šī, meža izciršanas lieta.

Šī joprojām ir meža teritorija, kurā apbūvi neļauj veikt pilsētas plānojums, bet zonējuma maiņa nav paredzēta. Agri vai vēlu šajā vietā atkal augs koki, bet nelikumīgās ciršanas dēļ videi nodarītais zaudējums ir vairāk nekā 30 tūkstoši eiro.

Video

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Darītājus nofilmēja, un vienalga, gada laikā nevar atrast vainigos...Vai atbildigajām iestadēm smiekli nenāk?Kā lai nesaka, ka ir iesmērēts.Ne te korupcija, ne kāds cits noziegums.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl