2 komentāri

Šonedēļ Cēsīs notiekošajā migrācijas konferencē atzīts – vienkāršo darbu veicējiem tuvākajā laikā nav vērts atgriezties Latvijā. Sevišķi tas attiecas uz mazajām pašvaldībām, kā, piemēram, Rucavas novads.

Šonedēļ Cēsīs notika migrācijas konference Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai un savam novadam. Tajā tika spriests, kā veicināt cilvēku atgriešanos atpakaļ no emigrācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs nedrīkstam radīt ilūziju, ka, nāksiet uz Rucavu, dabūsiet ļoti labu algu momentā un garantētu darbavietu. Mēs nedrīkstam šādi “blefot”,” atzina Guntis Rolis, Rucavas novada domes deputāts.

Pašvaldībām ir vēlme atgūt augsti izglītotos un emigrantus ar specifisku darba pieredzi. Pašvaldības veidos profesiju datubāzes ar ārzemēs mītošajiem novadniekiem, lai Latvijas uzņēmumi spētu viņiem piedāvāt darbu.

Viena no problēmām ir, ka patlaban novadi nekādi nevar palīdzēt reemigrantiem ar dzīvojamās telpas piešķiršanu, un pilsētu domes uzskata – ir absurdi, ka likums priekšroku paredz dzīvokļu došanu bijušajiem cietumniekiem, bet nekas nepienākas ģimenēm, kas atgriezušās no ārzemēm. Tagad ir iecere to mainīt.

Taču vairāk par visu pašvaldības sagaida, ka emigrācijā iekrātie naudas līdzekļi tiks izmantoti uzņēmumu atvēršanā savos dzimtajos novados Latvijā.

“Pašvaldības var darīt visnotaļ ļoti daudz, lai aicinātu savējos atgriezties, piemēram, tie varētu būt granti uzņēmējdarbības uzsākšanai, pašvaldības īpašumi uzņēmējdarbībai. Nekustamā īpašuma nodokļa atlaides gan uzņēmējdarbībai, gan arī jaunajām ģimenēm, speciālists uzņēmējdarbības attīstības jautājumos,  kurš varētu palīdzēt izburties cauri gan valsts, gan pašvaldības birokrātiskām normām,” stāsta Laine Madelāne, Cēsu novada domes attīstības nodaļas vadītāja.

TOP komentāri

  • Jānis Lulle
    +2 +2 0

    Jānis Lulle

    Bet dažkārt " vienkāršo darbu veicēji" pirms aizbraukšanas bija pasniedzēji universitātē........ .
  • zanyx

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl