Komentāri

Padomju laikos celtās ēkas nonākušas savas ekspluatācijas vidusposmā. To stāvoklis ir apmierinošs, taču – ja tuvākajā laikā tās netiks nosiltinātas un nopietni renovētas, to ekspluatācijas laiks pēc pārdesmit gadiem beigsies, un stāvoklis var kļūt katastrofāls – šādi secināts pētījumā par padomju laikos celto namu inženiertehnisko stāvokli.

Pētījuma dati liecina, ka siltinātās ēkās, iespējams, panākt 20 līdz pat 65% siltumenerģijas ietaupījumu, kas krietni samazinātu arī komunālos maksājumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vitauts Konrāds, būvinženieris:

Sliktākajā stāvoklī ir tās, kas atrodas Juglā, Silciemā. Tās ir vienas no pirmajām, kas ir būvētas tipveidā – 318., 316. sērijas ēkas. Tāpat arī pēc būtības projekts ir tāds, ka grūti šodien kaut ko pārplānot, tās ir vienkārši novecojušas.

Kopumā projekta ietvaros Imantā, Ziepniekkalnā, Juglā un Purvciemā apsekotas 132 ēkas, kas būvētas laika posmā no 70. līdz 90. gadiem.

Foto

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl