1 komentārs
Padomju laikos aizliegto skautu un gaidu organizācija svin 25 gadu jubileju kopš atjaunošanas
LETA

Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija svin savu 25 gadu jubileju. Padomju režīmā tā bija aizliegta, latviešu skautisms un gaidisms turpinājās bēgļu nometnēs Vācijā, vēlāk trimdā ASV, Kanādā un Austrālijā.

Pateicoties sabiedriskajiem aktīvistiem, pirmskara laika skautiem un gaidām un trimdas latviešiem, organizāciju atjaunoja līdz ar pirmajām atmodas vēsmām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skautu un gaidu kustības mērķis ir jaunatnes audzināšana, kas papildina skolu un ģimeni, audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautu un gaidu uzdevums ir katru dienu veikt vismaz vienu labu darbu.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā apsveikuma uzrunā norādīja, – tā kā šobrīd Latvijā aktīvi darbojas aptuveni 800 skauti un gaidas, tas nozīmējot, ka ik gadu šīs organizācijas pārstāvji paveic vairāk nekā 200 tūkstošus labu darbu, un tas ir ļoti daudz.

Latvijas skautu un gaidu organizācija tika dibināta 1990. gada 24. novembrī, atjaunojot skautu un gaidu kustību Latvijā, kas bija aktīvi darbojusies mūsu valsts teritorijā jau kopš 1917. gada, tādējādi kļūstot par vecāko jauniešu kustību Latvijas vēsturē.

TOP komentāri

  • secinājums
    +1 +1 0

    secinājums

    A forši laiki bija gaidās un skautos. Vasarā nometne maksāja vecākiem tikai 10 LVL un es pazūdu uz desmit dienām. Kā likums, vasarās tās bija divas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl