Komentāri

Nepieciešamība beidzot tikt skaidrībā ar skarbajām mūsu padomju laiku vēstures lappusēm šodien izskanēja arī kādā ļoti skaistā un aizkustinošā pasākumā: bijušās disidentes Lidijas Lasmanes 90. dzimšanas dienā. Jubilāre joprojām ir moža un saka, ka, par spīti visām nedienām, ir droša par mūsu tautas un valsts pastāvēšanu.

Neatkarības cīnītāja ar nesalaužamu garu un pārsteidzošu optimismu. Tāda Lidija Lasmane šodien stāvēja arī pieminekļa priekšā, kur koris Balsis jubilārei bija sagatavojis muzikālu apsveikumu.

Trīskārt tiesāta un 14 gadus pavadījusi cietumā un izsūtījumā, L. Lasmane pēc neatkarības atgūšanas darbojās Totalitārisma seku dokumentēšanas centrā, kur pierakstīja čekas ziņotāju liecības. Uzzinājusi, ka starp Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmējiem ir arī viņi, Lasmane atteicās no apbalvojuma. Taču čekas maisi joprojām ir ciet, un viņas aicinājums tos atdarīt, ļaujot čekas palīgiem atzīties, palicis bez atsaucības.

Lidijas jubileja nu izmantota, lai šo aicinājumu iesniegtu gan prezidentam, gan premjerministrei un Saeimas spīkerei.

Gaidot jubilāri, pie Brīvības pieminekļa šorīt pulcējās apsveicēji ar ziediem un pat zemeņu groziņiem rokās. Ziņa par Lidijas Lasmanes apaļo deviņdesmit gadu jubileju bija izplatījusies pat pilnīgi svešu cilvēku vidū, kuri arī iepazinuši padomju režīma nežēlību.

“Ir bezgalīgs prieks, ka latviešos ir dzīvs šis brīnišķīgais gēns, kas nāk no dainām, pasakām, baznīcām. Tas skaidrais, labais, tautu vienojošais mīlestības gaišuma gēns. Esmu šodien ļoti laimīga un droša par tautu, dzimteni, pastāvēšanu. Paldies, jums visiem, kas bijāt klāt!” tā savā 90. dzimšanas dienā pauda bijusī politieslodzītā Lidija Lasmane.

Skaties video!

Skaties video un uzzini vairāk:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl