Pacientu šķirošana pēc diagnozes ir diskriminējoša, uzskata Tiesībsargs

Komentāri

Ne diagnoze, ne rinda nevar būt iemesls šķirot pacientus, kurš saņems valsts apmaksātu palīdzību un kurš nē.

Cilvēktiesību eksperti, pētot valsts garantētās medicīniskās palīdzības minimuma atbilstību cilvēktiesību standartiem, secinājuši, ka veselības aprūpes konstitucionālās garantijas Latvijā pagaidām ir mīts, nevis realitāte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Starptautiskie standarti nosaka, ka valstij jāgarantē augstākais iespējamais medicīniskās palīdzības līmenis. Un mūsu interpretācija Satversmes, kurā ir ierakstīts, ka valsts garantē minimumu, tā situācija ir tāda, ka mēs cenšamies tiekties uz šo minimumu, nevis maksimumu,” norāda cilvēktiesību ekspert un pētījuma autore Ieva Liepiņa.

Tiesībsargs uzsver, ka Latvijā mēģinājums likumdevēja līmenī regulēt valsts garantēto medicīniskās palīdzības minimumu ir nepamatoti iekavējies. Tāpēc šis pētījums tiks nosūtīts gan Saeimai, gan valdībai, ar cerību, ka notiks aktīva rīcība, pretējā gadījumā Tiesībsargs apsver iespēju vērsties Satversmes tiesā.

“Ja valsts noteikumos ir paredzējusi, ka var nodrošināt sirds vai citu orgānu transplantāciju, tad plaušu nav paredzēta. Jautājums kāpēc? Vienkārši tāpēc. Un te ir diskriminējošie elementi,” saka Jansons.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl