Pabriks: “Vienotība” sava vājuma dēļ vairs nespēj aizstāvēt tās valsts intereses, par kurām tā iestājas

Komentāri

“Vienotībai” jādomā ne tikai par ekonomikas ministra amata kandidātu, bet arī par to, kā startēt nākamajās vēlēšanās – pašu spēkiem vai savienībā ar citiem politiskajiem spēkiem.

Vairāku labējo partiju politiķi ceturtdien, 12. oktobrī, nāca klajā ar aicinājumu apvienot, kā viņi paši saka, moderni un eiropeiski domājošos politiķus, lai kopīgi startētu Saeimas vēlēšanās.

Aicinājumu izbeigt politisko spēku sadrumstalotību un veidot kopīgu sarakstu uz nākamajām Saeimas vēlēšanām parakstījuši Eiroparlamenta deputāts Artis Pabriks, Latvijas Reģionu apvienības valdes loceklis Mārtiņš Bondars, partijas Latvijas attīstībai vadītājs Juris Pūce un Vidzemes partijas līderis Vents Armands Krauklis.

Lai arī uzsaukumā nav norādīts adresāts, aicinājums mērķēts partijas “Vienotība” vadībai, kura līdz šim visai vēsi izturējusies pret ideju veidot kopīgu sarakstu ar citām mazajām partijām.

Artis Pabriks
Eiroparlamenta deputāts

Jā, mēs runājam uz ielas ar cilvēkiem un inteliģentiem cilvēki, visi saka, ka mums vajag vienoties! Bet praksē jau nekas nenotiek. Un tas laiks, mums kā jūrmalas smiltiņas, birst caur pirkstiem. Normālais, parastais ceļš sevi lielā mērā ir izsmēlis. “Vienotība” lielā mērā sava vājuma dēļ vairs nespēj aizstāvēt tās valsts intereses, par kurām tā iestājas.

“Vienotības” vadītājs Arvils Ašeradens, kurš turpina izmisīgi noturēt partiju no pilnīgas sašķelšanās, gan nesteidz piekrist Pabrikam un citiem “Vienotības” biedriem, kas aicinājumu parakstījuši, sakot ka vajadzīgs laiks, lai priekšlikumu apdomātu.

Apvienības veidošanas ideju neatbalsta arī visi Latvijas Reģionālas apvienības biedri. Daudziem ir aizvainojums, ka Rīgas domē no partijas tika ievēlēts tikai Bondars, kamēr pārējie ir Latvijas Attīstībai biedri. Bondars, kurš esot gatavs Rīgas domi pamest, lai atkal kandidētu uz Saeimu, apvienošanos gan kaismīgi aizstāv.

TV3 Ziņas jau vēstīja, ka apvienotā saraksta potenciālais premjerministra amata kandidāts varētu būt Artis Pabriks, kurš to ne apstiprina, ne noliedz. Savukārt par tā galveno organizētāju tiek saukts partijas “Jaunais laiks” bijušais pelēkais kardināls Edgars Jaunups, kurš šogad vadīja Reģionu apvienības un Latvijas attīstībai dārgo Rīgas vēlēšanu kampaņu.

Lasi vēl