Pabriks: Nākamie četri pieci gadi Latvijas vēsturē var būt ļoti dramatiski

7 komentāri
Pabriks: Nākamie četri pieci gadi Latvijas vēsturē var būt ļoti dramatiski
Kaspars Krafts / f64

Ja neizdosies panākt centrisko un labēji proeiropeiski noskaņoto politisko spēku apvienošanos uz nākamajām Saeimas vēlēšanām, Latvijai pastāv risks zaudēt zaudēt politisko centru un nākamie gadi var izvērsties dramatiski – šādu viedokli sarunā ar “900 sekundēm” Strasbūrā pauda Latvijas deputāts Eiropas Parlamentā Artis Pabriks.

Komentējot nesaskaņas “Vienotībā”, Pabriks norādīja – partija varēja iztikt bez satricinājuma, ko radīja Āboltiņas izslēgšana, jo viņa tāpat paziņojusi, ka aiziet no politikas.

Jau vēstīts, ka iepriekš Pabriks ir rosinājis “Vienotību” apvienoties ar citiem politiskajiem spēkiem. “Nākamie četri pieci gadi Latvijas vēsturē var būt ļoti dramatiski, ja uz valsts simtgadi mēs zaudēsim šo politisko centru. Esmu runājis par šādu apvienošanos starp centriski, labēji proeiropeiski pro-NATO domājošiem politiķiem jau kopš pagājušā gada, kad “Vienotība” gatavojās Rīgas [pašvaldības] vēlēšanām,” skaidro eiroparlamentārietis.

Viņaprāt, politiķiem būtu jāatmet mazie aizspriedumi un nepatika vienam pret otru, jo tautas kalpi atrodas politikā nevis partiju, bet gan Latvijas valsts dēļ.

“Partija ir tikai viens no līdzekļiem, kā virzīt šo politiku uz priekšu. Es esmu pārliecināts, ka neviena no šīm partijām atsevišķi – “Vienotība”, “Latvijas Reģionu apvienība”, “Latvijas attīstībai” – atsevišķi nevar parādīt sevi kā spēka partija, ja mēs nevienojamies. Tas ir vienīgais veids, kā varam saglabāt ietekmi valstī ar proeiropeisko, NATO un rietumniecisko kultūras virzību,” pauž politiķis.

Intervija ar Arti Pabriku

7 komentāri