Pabriks: Līgums par AM līdzfinansējumu Irbenes radioteleskopa uzturēšanu ir vēsturisks un nesīs pienesumu Latvijas aizsardzības sfērā

0 Komentāru
Pabriks: Līgums par AM līdzfinansējumu Irbenes radioteleskopa uzturēšanu ir vēsturisks un nesīs pienesumu Latvijas aizsardzības sfērā
SKIRMANTE BALČIŪTE, LNT ZIŅAS

Līgums starp Aizsardzības ministriju (AM) un Ventspils Augstskolu par līdzfinansējumu Irbenes radioteleskopa uzturēšanu ir vēsturisks un nesīs pienesumu Latvijas aizsardzības jomā, šodien pēc līguma parakstīšanas žurnālistiem sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Viņš pauda, ka Irbenes radioteleskops ir zinātniski vēsturisks mantojums ar augstu kapacitāti. Pabriks augsti novērtēja līdz šim paveikto radioteleskopa saglabāšanā. “Mēs vēlamies, lai radiolokators ir ar labu pienesumu Latvijas aizsardzības sfērai. Ja citi neredz perspektīvu, tad mēs esam tie, kas redz un sniedzam vajadzīgos līdzekļus,” akcentēja ministrs.

Ventspils Augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš uzsvēra, ka sadarbība starp AM un augstskolu izpaudīsies vairākos pētniecības projektos. “Mēs labprāt izstrādātu pētījumus, kuri būtu interesanti arī AM un visai aizsardzības nozarei,” norādīja Krēsliņš.

Jau vēstīts, ka Pabriks un Krēsliņš šodien parakstīja līgumu par aizsardzības nozares līdzfinansējuma piešķiršanu Irbenes radioteleskopa uzturēšanai.

Saskaņā ar līgumu Aizsardzības ministrija radioteleskopa uzturēšanas izmaksu daļējai segšanai no 2021. līdz 2023. gadam atvēlēs ne vairāk kā 1 050 000 eiro jeb 350 000 eiro ik gadu. Ventspils Augstskolai būs jāsniedz AM tāmes par piešķirto līdzekļu izlietošanu.

Jau ziņots, ka aizsardzības ministrs Pabriks 30. aprīlī vizītē apmeklēja Irbenes radioteleskopu, kur parakstīja nodomu vēstuli ar Ventspils Augstskolas rektoru Krēsliņu par sadarbību Irbenes radioteleskopa infrastruktūras izmantošanā.

Savukārt 29. jūnijā Ministru kabinets apstiprināja aizsardzības budžeta līdzekļu novirzīšanu Irbenes radioteleskopa uzturēšanas izmaksu daļējai segšanai.

Pirms tam Ventspils Augstskola bija sūdzējusies, ka valsts finansējuma trūkums var likt apturēt Irbenes radioteleskopu darbību.

0 Komentāru