Pabeigta Valmieras pils mūra atjaunošana un konservācija

0 Komentāru
Pabeigta Valmieras pils mūra atjaunošana un konservācija
VALMIERAS NOVADA PAŠVALDĪBA

Pabeigta Valmieras pils mūra atjaunošana un konservācija, taču aizvien turpinās Valmieras kultūrvides centra ēkas būvniecības darbi, informēja Valmieras novada pašvaldības komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša.

Līdz septembra beigām ir atjaunoti esošo kāpņu granīta pakāpieni un sākta esošo ķieģeļu konstrukcijas kāpņu pārbūve. Mūra daļā uzstādīti jauni granīta pakāpieni, veikta grīdas pamatnes, kāpņu izbūve, kā arī izbūvēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma. Ir veikta ventilācijas sistēmas cauruļvadu montāža, kā arī ziemeļu un ziemeļrietumu mūra daļas horizontālās virsmas nosegtas ar velēnu. Sākta stikla fasādes konstrukciju montāža.

Atbilstoši konkursa rezultātiem pils mūru restaurāciju un konservāciju, Valmieras pils kultūrvides centra ēkas būvniecību un Vecās aptiekas ēku pārbūvi veic SIA “R.K.C.F.Renesanse” par kopējo līgumsummu 3 198 259 eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Valmieras pils kultūrvides centra izveide tiek īstenota projektā “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”. Projekts paredz Valmieras pils Ziemeļu aizsargmūra un ziemeļrietumu daļas pagrabu atsegto mūru konservāciju, jaunā Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību, pils vides un virtuālās ekspozīcijas izveidi.

Projektā paredzēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 1 032 900 eiro, papildus ieguldot finansējumu no valsts 38 824 eiro un līdzfinansējumu no pašvaldības 155 294 eiro.

Foto: VALMIERAS NOVADA PAŠVALDĪBA

0 Komentāru