Pabeigta Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcija Valmierā

0 Komentāru

Pabeigts viens no pēdējo gadu vērienīgākajiem sporta infrastruktūras projektiem Latvijā – pārbūvēts Jāņa Daliņa stadions Valmierā, kas nule kļuvis par vienu no modernākajām vieglatlētikas treniņu un sacensību vietām visā Latvijā, vēsta TV3 Ziņas.

Divu gadu laikā, kopš Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcija sākta, teritorija ap to pārvērtusies līdz nepazīšanai. Darbiem izmaksājot vairāk nekā 21 miljonu eiro, tagad šeit izveidots viens no modernākajiem vieglatlētikas kompleksiem Latvijā.

Vienas no lielākajām pārmaiņām Jāņa Daliņa stadionā ir vieglatlētikas manēža. Tagad sportisti visu gadu šeit varēs skriet, lēkt, grūst un mest – sacensties kopumā 24 dažādās vieglatlētikas disciplīnās.

Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”), Valmieras novada domes priekšsēdētājs

“No tā, kas bija vecais Daliņa stadions, ir palikusi tikai vieta. Apkārt šis mežs, bet faktiski viss pārējais ir uzbūvēts no jauna – šī vieglatlētikas manēža, kas ir kopā ar tribīnēm, un zem tribīnēm ir gan ģērbtuves, gan trenažieru zāle, gan medicīnas un treneru telpas, kā arī sportistu viesnīca ar 100 vietām.”

Pārbūvēts arī pats stadions, kam tagad ir pavisam jauns skrejceļš, divi tāllēkšanas un trīssoļlēkšanas sektori, tāpat izbūvētas zonas vesera, šķēpa un disku mešanai. Pārbūvētas arī tribīnes, lai sportistu gaitām varētu sekot līdzi skatītāji. Jauno infrastruktūru jau iemēģinājuši arī pirmie sportisti.

“Man bija rīta treniņš, sajūtas bija vienkārši fantastiskas. Es ienācu šeit…, un man likās, ka es atrodos citā valstī. Jo citur ir tik kvalitatīvas manēžas, bet Latvijā to nav. Es iemēģināju stadionu, segums ir nedaudz cietāks, kādā es parasti trenējos. Bet tas normāli, jāpierod kājām, tad jau viss būs normāli,” stāsta skrējēja Agate Cauna.

Latvijas Vieglatlētikas savienība Valmieras pilsētu un Jāņa Daliņa stadionu tagad redz kā vienu no stūrakmeņiem dažādu vecumu sportistu treniņiem un nometņu rīkošanai. Lielākais ieguvums – jaunā manēža, kas dod iespēju pilnvērtīgi trenēties arī ziemā.

Arnis Lagzdiņš, Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents

“Tas ir ļoti nozīmīgi, lai varētu šeit pat netālu no mājām, vienalga, vai tas ir Rīgā vai Ventspilī, var atbraukt uz Valmieru, šeit treniņnometnē izdarīt savu darbu un atgriezties mājās. Un apstākļi šeit ir tuvu ideālam.”

Ar dažāda veida sporta infrastruktūru labiekārtota arī stadiona apkārtne. Tā būs brīvi pieejama visiem sportot gribētājiem. Ikvienam plānots piedāvāt arī pārējo sporta infrastruktūru, tomēr, kā atzīst domē, priekšroka tiks dota profesionāļiem.

“90% laika šī bāze kalpos treniņapstākļiem. Un, protams, padomājot arī par to, ka šeit var rīkot dažāda veida mačus, tai skaitā starptautiskus, kas varētu palīdzēt arī ar ienākumiem, lai uzturētu visu šo infrastruktūru.”

Stadiona oficiālā atklāšana notiks piektdien, 13. augustā, kad tur norisināsies arī pirmās lielās vieglatlētikas sacensības – Valsts prezidenta balvas izcīņa.
0 Komentāru