Paaugstinātās prasības taksometriem lidostā radījušas lielu pretestību

1 komentārs
Paaugstinātās prasības taksometriem lidostā radījušas lielu pretestību
JĀNIS EGLĪTIS, TV3 ZIŅAS

Rīgas lidostā šajās dienās sākusies ilgi gaidītā jaunā dzīve attiecībā uz taksometru pārvadājumiem.

Spēkā stājušās jaunās, paaugstinātas prasības taksometriem, kas vēlas tur strādāt. Taču, kā jau to varēja gaidīt, arī sliktu slavu iemantojušie tā sauktie “melnie takši” vēl aizvien mēģina atrast veidus, kā neizlaist rūpalu no rokām.

Kopš svētdienas, 15. septembra, lidostas “Rīga” teritorijā pasažieru komercpārvadājumus ar taksometru var veikt tikai tie pārvadātāji, kuri izpilda likuma prasības un ir saņēmuši licences ar īpašu atzīmi. Pirmdien tādas ir tikai kompānijai “Red Cab”.

“Vizuāli ir ļoti skaisti – atnākt un redzēt rindā savas mašīnas, un beidzot neredzēt tās melnās pirmajā rindā, jā, tas ir sasniegums. Vai tas būs ilgstoši, nevaru pateikt, jo pretdarbība vienmēr ir spēcīgāka par korekto darbību,” norāda Rīgas taksometru parka komercdirektore Anita Pakalniece.

Visticamāk, otrdien sagaidīšanas zonā pievienosies arī “Baltic Taxi” taksometri, kuriem esot aizkavējusies dokumentu saskaņošanas procedūra. Tikmēr tā sauktie “melnie takši”, kuri iemantojuši sliktu slavu savu augsto tarifu dēļ, licences Rīgas lidostā nemaz neplāno prasīt – netālu no oficiālās rindas tie veido savu alternatīvo rindu maksas stāvvietas teritorijā.

Rīgas lidostas pārstāve Laura Karnīte TV3 Ziņām atklāja: “Šodien mēs vērojam situāciju, ka kompānijas, kurām nav licences darbībai specializētajā zonā, mēģina rast citus risinājumus. Mēs par to informējam tiesībsargājošās un kontrolējošās institūcijas, ka šādas darbības tiek veiktas, un tālāk skatīsimies, kāda būs reakcija no kontrolējošām institūcijām.”

Kā novēroja TV3 Ziņas, Valsts policijas ekipāža maksas stāvvietā sastājušos taksometrus laiku pa laikam pagaiņā, taču likumiska pamata liegt atrasties maksas stāvvietā policistiem nav.

Vietā, kur līdz šim pulcējās taksometri, gaidot iespēju iebraukšanai lidostā, sestdien uzlikta zīme, ka iebraukt drīkst tikai ar speciālām atļaujām, tomēr īsā laika jau otro reizi zīme nolauzta. Šādi, visticamāk, nelicencētie taksometru vadītāji izrāda attieksmi pret jauno kārtību.

Lasi vēl – Ar brutālām metodēm mēģina pretoties jaunajai taksometra pakalpojumu kārtībai Rīgas lidostā

Lai pārvilinātu pasažierus, alternatīvie pakalpojuma sniedzēji izmanto tiešā mārketinga metodi un uzrunā braukt gribētājus jau lidostas teritorijā.

“Viņi staigā pa sagaidīšanas zonu 90.gadu treniņbiksēs un piedāvā savus pakalpojumus, pie tam krieviski joprojām,” norāda Pakalniece.

Vēl viena solīta, bet neizdarīta lieta ir tā sauktā vaučeru sistēma, ko bija plānots ieviest līdz ar jauno licencēšanas kārtību. Tā paredz, ka ikviens lidostas pasažieris īpaša automātā  var nopirkt priekšmaksājuma čeku braucienam no lidostas uz centru vai kādu citu vietu. Tomēr uzņēmēji, kuriem automāti bija jāuzstāda, nav tos saskaņojuši Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

“Tā kā šo tehnisko iekārtu, programmu, skaitītāju un fiskālo atmiņu savietošana ir sarežģīts process, viņiem tas laiks ir pietrūcis un ceram, ka tuvākajā laikā šie vaučeri lidosta tiks piedāvāti,” bilst Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

Uzņēmēji sola, ka vaučeru iegādi nodrošinās trīs nedēļu laikā. Tad arī būšot zināms, cik maksās brauciens līdz pilsētās centram.