2 komentāri
Paaugstinātās Krievijas militārās aktivitātes dēļ NBS veic personāla apziņošanu

Jau vairākas dienas Baltijas valstu robežu tuvumā novērojama paaugstināta Krievijas bruņoto spēku aktivitāte. Reaģējot uz to, tiek veikta Nacionālo bruņoto spēku apziņošana, informē Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins.

Piektdien, Baltkrievijā, Brestā, sākušās kopīgas Baltkrievijas Speciālo operāciju spēku un Krievijas Gaisa desanta karaspēka mācības, kurās piedalās vairāk nekā 1000 karavīru un tehnikas vienības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Papildus tam Latvijas tuvumā notiek 76.Desanttrieciena divīzijas un 98.Gaisa desanta divīzijas mācības ar visiem kaujas darbības elementiem, tai skaitā nosacītā pretinieka lidlauku ieņemšana. Vienlaikus 76.Desanttrieciena divīzijas komandieris ģenerālmajors Aleksejs Naumecs ir paziņojis, ka divīzija ir saņēmusi 10 tankus un pirmo reizi divīzijas sastāvā ir saformēta smago kaujas tanku rota.

No Kurskas lidlauka uz Kaļiņingradu tiek pārdislocēti vairāki iznīcinātāji Mig-29, lai veiktu mācību gada noslēguma pārbaudījumu.

Rietumu kara apgabalā notiek Raķešu un artilērijas karaspēka 26. (Luga) un 112. (Ivanovo) taktisko raķešu brigāžu mācības, kuru apbruņojumā atrodas modernie operacionāli taktisko raķešu kompleksi Iskander M/K, kuru darbības rādiuss ir 500 kilometri.

Šo mācību ietvaros no Centrālā kara apgabala (Orenburga) tikusi pārdislocēta arī 92.Taktisko raķešu brigāde ar mērķi pārbaudīt brigādes spējas izvērst raķešu kompleksus nepazīstamā apvidū Rietumu stratēģiskajā virzienā. Papildus viens no šīs vienības uzdevumiem ir veikt raķešu palaišanu pa mērķiem, kas imitē nosacītā pretinieka komandpunktus un bāzes.

Latvijas robežu tuvumā identificētas vairākas Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas. Divu dienu laikā Latvijas robežas tuvumā identificētas trīs Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas SU-27, SU-24 un AN-26.

Saistībā ar iepriekš minēto Nacionālajos bruņotajos spēkos veikta personāla apziņošana, kā arī notiek pastiprināta valsts sauszemes un jūras robežas un gaisa telpas novērošana.

Kopš Krimas aneksijas un Krievijas iebrukuma Ukrainā 2014.gada pavasarī Latvijas bruņotie spēki veic pastiprinātu mūsu valsts robežu novērošanu, kā arī ar nepieciešamo informāciju apmainās ar sabiedrotajiem. Noteiktās bruņoto spēku procedūras tiek pastiprinātas arī gadījumos, kad valsts pierobežā notiek militārās mācības.

TOP komentāri

 • Alens
  +2 +2 0

  Alens

  Kāpēc klusē Ārlietu ministrija? Man paredzēts komandējums no firmas uz Krieviju, ja stāvoklis tik bīstams, tad varbūt jāatliek? Ja nav, tad ko Jūs baidāt tautu?
 • Sventa
  +1 +1 0

  Sventa

  Nez kas viņiem tur rādās tāds paaugstināts?Normālas mācības kā gadu gadiem.Pasakas te lej,lai attaisnotu budžeta naudas sadali priekš vecu nolietotu mēslu pirkšanas un naudas nedošanu veselības nozarei.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl